beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Baharın Müjdecisi İlk Cemre Havaya Düştü

Bu haber 20 Şubat 2018 - 12:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Baharın müjdecisi olarak bilinen ve sıcak havanın başlangıcı olan 3 cemreden ilki dün havaya düştü.
Bahar ayının müjdecisi olan cemrelerin ilki havaya düştü. Birer hafta arayla havaya, suya ve toprağa düşen cemrenin ilkinin havaya düşmesiyle hava sıcaklığında hissedilir derecede sıcaklık meydana geldi.  Havaya düşen ilk cemrenin ardından, cemrelerin ikincisi suya; üçüncü ve son cemre ise toprağa düşecek. Kor halindeki ateş anlamına da gelen cemre, ayrıca, Müslümanların hac sırasında Mina Vadisi´nde attığı taşlardan meydana gelen yığını anlatmakta da kullanılıyor.
Meteorolojik olarak cemre, takvimlerde ilkbahardan önce birer hafta aralıkla havaya, suya ve toprağa düştüğü inanılan ısı, güç veya sıcaklık yükselmesi olarak tanımlanıyor. Saatli Maarif Takvimi´ne göre, cemre düşüşleri genellikle fırtınalı geçiyor ve yurdun pek çok yerinde kar yağışı görülüyor. Üçüncü cemrenin ardından da baharın geleceği kabul ediliyor. Cemrenin ilkbahar mevsimi başlamadan önce 7 gün arayla havaya, suya ve toprağa sırasıyla düştüğü biliniyor. Cemreler sayesinde hava, su ve toprak ısınır. Öte yandan cemrelerin düşmesi, kıştan bahara geçişin sembolleri olarak da bilinir.

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat