SON DAKİKA

Solhan'da Cenaze Hizmetleri Kursu Açıldı

Bu haber 19 Şubat 2018 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde İlçe Müftülüğü’nde cenaze hizmetleri kurslarının açıldığı belirtildi. Özellikle kadınlara yönelik cenaze hizmetlerini verecek kişi sayısının az olması dikkate alındığında kursların açılmasının büyük önem taşıdığı vurgulandı.
Bingöl’ün Solhan ilçesinde farklı alanlarda açtıkları kurslar ile hem vatandaşlara okuma yazma imkanı sunan hem de meslek öğrenmelerini sağlayan Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, farklı kurslar ile hizmetlerine devam ediyor. İlçede açtığı farklı kurslar ile ilkleri de yaşatan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, bu kez cenaze hizmetleri kursları açarak kurs çeşitliliğini biraz daha arttırdı.
Özellikle cenaze hizmetlerinde son dönemlerde cenazeyi yıkayabilecek bayanların azalmasından dolayı açılan kursun önem arz ettiği vurgulandı.
İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurs ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kurumumuz bünyesinde Solhan İlçe Müftülüğünde iki tane Cenaze Hizmetleri Kursu açıldı. Vefat öncesi ve sonrası hizmetlerin kuralına uygun olarak anlatıldığı ve uygulamaların yapıldığı kursların ilk dönemine 44 kişi katıldı. Özellikle kadınlara yönelik cenaze hizmetlerini verecek kişi sayısının az olması dikkate alındığında büyük önem taşıyan kurs, Müftülüğün dersliklerinde Cumartesi ve Pazar günlerinde devam ediyor. Toplam 32 saat gerçekleştirilecek kursların sonunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecektir.”
Solhanın Sesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat