SON DAKİKA

Zazaca Dersinin Seçilmesi İçin Okulları Ziyaret Ettiler

Bu haber 17 Şubat 2018 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü hocaları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Zazaca Öğretmeni olarak görev yapan öğretmenler okulları ziyaret edip öğrencilere Zazaca seçmeli dersi tanıtıp 2018-2019 eğitim öğretim yılında Zazaca’nın seçmeli ders olarak seçilmesini teşvik ediyorlar.
2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında Zazaca dersinin seçmeli ders olarak seçilmesi için okullarda dersin tanıtımı ile ilgili seminerler veriliyor.
Bingöl Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü hocaları ile Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Zazaca öğretmeni olarak görev yapanlarca oluşturulan ekipler; Bingöl Merkez, Genç ve Solhan ilçelerinde okulları ziyaret edip Zazaca dersinin tanıtımını gerçekleştiriyorlar.
Bingöl Merkez ve Genç ilçesinde okullara yapılan ziyaretler kapsamında Solhan’da Atatürk Ortaokulu, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu, Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Dilektepe Ortaokulu’nda Zazaca Seçmeli dersinin tanıtımı yapıldı.
Okulları ziyaret edip Zazaca Seçmeli dersin tanıtımını yapan hocaların, Zazaca seçmeli dersinin bilinirliğinin arttırılması, materyallerin tanıtılması ve Zazaca seçmeli dersinin 2018-2019 eğitim öğretim sezonunda seçilmesi için çalışmalar yürüttükleri öğrenildi.
Solhanın Sesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat