SON DAKİKA

Kültür Mahallesinin Sorunları Konuşuldu

Bu haber 16 Şubat 2018 - 19:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de, valilik ve belediye işbirliğiyle düzenlenen ‘Mahalle Buluşmaları’ toplantısı Kültür Mahallesi’nde devam etti. Toplantıda, Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Bozkurt, mahalledeki sorunları ve vatandaşların taleplerini dile getirdi.
Taziye evinde düzenlenen toplantıya Vali Ali Mantı, Belediye Başkanvekili Halim Sugü, kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.
Vatandaşların sorunlarını, taleplerini dinlemek, onlarla bir araya gelmek amacıyla bu toplantıların düzenlendiğini vurgulayan Mantı, imkanları dahilinde iletilen sorunları çözmeye gayret ettiklerini söyledi.
Mantı, “Her mahallemizde bildiğimiz gibi problemler bir seferde çözülmez. Kısa, orta ve uzun vadede çözebileceğimiz problemler var. Şundan herkes emin olsun ki bizim kamu kurum ve kuruluşları içerisinde elinde imkânı olan varsa ilimiz için en iyi şekilde kullanacağız. Özellikle mahallelerimiz için yapılması gereken neyse yapacağız. Mahallelerimizdeki problemleri görüşebilmek için bir araya geliyoruz. Tüm mahallelerimizi geziyoruz ve sorunları dinleyerek neler yapılacağına bakacağız. Bizde hiçbir zaman problemleri halının artına süpürme diye bir olay olmaz. İmkanlar ve kabiliyetler ölçüsünde karşılıklı anlayışlı anlayış içerisinde en güzel şekilde yapmaya çalışacağız” diye konuştu.
Toplantıda söz alan Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Bozkurt, mahalledeki sorunları ve vatandaşların taleplerini dile getirdi. Bozkurt şu konulara dikkat çekti: “Kültür Camii inşaatının desteklenmesi, kentsel dönüşüm kapsamında yaşanan kira bedellerinin zamanında ödenmesi, mahalleyi Devlet Hastanesine bağlayacak yaya yolu ve köprü yapımı, tepe boyu uzanan hanların yıkılması, mahalleye lise ihtiyacı, sokak ve caddelerde aydınlatma çalışmaları, mahalleye halk otobüsü seferlerinin artırılması, kültür kavşağına üst geçit yapılması , mahalle pazarının Alpaslan caddesine taşınması, cadde ve sokaklara çöp bidonlarının konulması, sağlık ocağı için çevre düzenlemesi yapılması, su mazgallarının temizlenmesi, Alpaslan Caddesi ve Peri Sokağı’na eksik üst yapının tamamlanması mahalleye muhtarlık binası.”
Muhtar Bozkurt ve mahalle sakinlerince iletilen sorunları dinleyen Başkanvekili Sugü, gerekli çalışmaların ivedilikle yapılacağını söyledi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat