SON DAKİKA

Mahalle Muhtarı Taleplerini Sıraladı

Bu haber 14 Şubat 2018 - 16:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Merkez mahallelerinden biri olan Boğlan Mahallesi muhtarı Ağa Tori Solhanın Sesi Gazetesine konuştu.
Mahalle sıkıntılarının az olduğunu belirten ve bir okul taleplerinin yıllardır olduğunu söyleyen Tori, mezarlık alanı taleplerine Belediye Başkanının yer sözü verdiğini ifade edip ziyaret parkı yerinin değiştirilmesinin talep edildiğini söyledi.
Mahallede yapılan hizmetler için ilgili kurumlara teşekkür eden Tori, mahallede bir okul talebi olduğunu belirtip mahalle sakinlerinin en büyük talebinin de ziyaret mezarlığı yanında olan parkın kaldırılması olduğunu ifade etti.
OKUL TALEBİNİ YİNELEDİ
Boğlan Mahallesi’nde yeniden yapılıp hizmete açılan 28 Ağustos İlkokul/Ortaokulu’nun mahalleye yeniden kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Boğlan Mahallesi Muhtarı Ağa Tori, okula Deréla bölgesinden gelen öğrencilerin yaya geldiğini hatırlatıp karayolundan yürüyerek okula giden öğrenciler için yolun tehlikeli olduğunu belirtti.
Yıllardır Boğlan Mahallesi doğusunda bir okul yapılması için girişimlerin olduğunu ancak henüz bu talebin karşılanmadığını belirten Tori, “Yıllardır Boğlan Mahallesi’nde bir okul yapılması talebi bulunuyor. 28 Ağustos İlkokul/Ortaokulu’nun yeniden yapılması kapasite olarak sorunu çözmüş olarak belirtebiliriz ancak öğrencilerin ulaşımı konusunda hem mesafe olarak hem de kara yolu trafiği açısında sorun teşkil etmektedir. Boğlan deresinden dolayı ve öğrencilerin mahallenin doğusundan okula gelmelerinden dolayı D-300 karayolunu kullanmak zorunda oldukları gibi Deréla ve mahallenin doğusundan 28 Ağustos’a gelen öğrenciler sıkıntı yaşamaktadır. Mahallenin doğusunda ilk kademe de olsa bir okulun yapılmasını talep ediyoruz. Minik yavrularımız okula giderken hem karayolunda uzun yürüyüş yapmak zorunda kalmasınlar hem de okula gitmek için onca yolu kat etmesinler istiyoruz. Boğan Mahallesi’nde bulunan köprü ile Solhan Belediyesi’ne ait şantiye hizmet alanı arasındaki bölgede bir okul yapılmasını talep ediyoruz. Bu talebimiz karşılanırsa fiziki olarak eğitim alanında bir sıkıntımız kalmayacaktır.” şeklinde konuştu.
ELEKTRİK TRAFOSU İSTENİYOR
Boğlan Mahalle’sinde ilçede meydana gelen elektrik kesintileri dışında pek elektrik sıkıntısının yaşanmadığını belirten Tori, yol yapımından sonra yolda kalan elektrik direklerinin kaldırılmasını isterken D-300 Karayolu Boğlan Bulvarından Solhan Belediyesi’ne ait şantiye hizmet alanına kadar yolun aydınlatılmasını istediklerini ifade etti.
Tori, Ziyaret Caddesinin sonunda Kueşké Maron diye bilinen mevkiye bir trafo gerektiğini ifade edip burada gerekli ölçümlerin yapılıp trafo ihtiyacının karşılanmasını talep ettiklerini söyledi.
‘ALTYAPI SORUNU YOK!’
Genel olarak mahallede su ve kanalizasyon sıkıntısının olmadığını ve yol ile ilgili de sıkıntıların azaldığını belirten Tori, şu ifadeleri kullandı: “Mahallede genel olarak kanalizasyon sıkıntısı bulunmuyor. Kueşké Maron bölgesinde birkaç hane kanalizasyon sıkıntısı yaşamaktadır. Bu sorunu da belediyemize ilettik, inşallah kısa sürede çözüme kavuşur inancındayız. Boğlan Mahallesi ile Halime Pınar Mahallesi sınırı olan kanal ile ilgili sıkıntı geçmiş yıllar gibi olmasa da o kanalın kapatılması, hem görüntü olarak hem de çevre sağlığı olarak önem arzetmektedir. Halkımızın bu talebinin ivedilikle karşılanmasını istiyoruz. Mahalle suyunun sondaja bağlı olmasından dolayı elektrik kesintilerinde suda da kesinti meydana geliyor. Bunun dışında Boğlan Mahallesi’nde su sorunu bulunmuyor. Mahallede yol sorunu çok az durumdadır. 117. Sokak sonunda Kueşké Maron bölgesinde bulunan hanelerin ulaşım sıkıntısı bulunuyor. Yaklaşık 10-15 hane için imar yolu açılmasını istiyoruz. Mahalle yollarının çoğu kilitli parke taşı ile döşenmiş olup imara açılan yollardır. Sadece 15 Temmuz Şehitler Kız Kuran Kursu bölgesinde bazı sokakların kilitli parke taşı yapılmamıştır. Bunların yapılmasını talep ediyoruz.”
‘MAHALLELİNİN EN BÜYÜK TALEBİ, PARK YERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ’
Boğlan Mahallesi’nde bir tek Ziyaret Parkı’nın olduğunu belirten Tori, mahallede başka parkın olmadığını ancak olan parkında mezarlık bölgesinde olduğu için uygun görülmediğini belirtti.
Boğlan Mahallesi’nde bulunan parkın donanımlı ve büyük olduğu için güzel bir hizmet olduğunu ancak mezarlık yanında olmasından dolayı mahalle sakinlerinin parkın kaldırılmasını istediklerini belirten Tori, şunları kaydetti: “Mahallemizde bulunan Ziyaret Parkı Mezarlık yanında olduğu için mahalle sakinleri parkın başka yere taşınmasını istiyor. Parkta bazı uygunsuz davranışların olduğunu söyleyen mahalle sakinlerimiz mezarlık alanında şehit mezarlığı olan alanda parkın olmasını istemediklerini belirtiyorlar. Mahalle sakinlerinin bu talebinin karşılanmasını istiyoruz. Ayrıca Mahallemizde bulunan Ziyaret Mezarlığı dolduğu için mahallede bir mezarlık alanı talebimiz vardı. Belediye Başkanımız mezarlık için yer sözü verdi. Bu talebimiz de inşallah karşılanmış oldu. Mahallemizde yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız başta olmak üzere ekibine ve mahallede yapılan hizmetler ile ilgili olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.”
Solhanın Sesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat