SON DAKİKA

Bu Öğretmen Çok Farklı Bir Öğretmen

Bu haber 14 Şubat 2018 - 18:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adaklı Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nihat Güllüoğlu, uygulamalı çalışmalar yaparak hem öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sunuyor, hem de dersi sevdirerek öğretiyor.
Adaklı yatılı bölge ortaokulu Türkçe öğretmeni Nihat Güllüoğlu, uygulamalı çalışmalar yaparak öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sunuyor. Güllüoğlu, Eski oyunlar ile yeni oyunların kıyaslandığı metni işlerken öğrencileri dışarı çıkarıp misket, aşık kemiği ve gazoz kapağı oynatıyor. Öğrencilere öğrenerek keyifli zaman geçirmeye çalışan Güllüoğlu, Hiç horoz şekeri yememiş olan öğrencilerle birlikte horoz şekeri yiyor.
SINIFTA ÖĞRENCİLER İLE BİRLİKTE YEMEK YAPTI
Adaklı Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nihat Güllüoğlu, Yerli malı haftasında öğrenciler ile birlikte çikolatalı muhallebi yaptı. iki farklı sınıfta’da Sarımsak Soslu Makarna metnini işlerken uygulamalı makarna yapıp hem uygulamalı ders yapıyor hem de öğrenciler ile birlikte yaptıkları yemekleri yiyorlar. Bu sayede uygulamalı derslerin neticesinde öğrenciler derslere daha çok ilgi göstermeye başladı.
6 ŞAPKA TEKNİĞİ İLE FARKLI DÜŞÜNME BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR
Öğretmen Güllüoğlu, “Farklı düşünme becerilerini geliştirmek” için sürekli derslerde 6 Şapka tekniğini kullanıyor. Renkli olarak yapılan şapkalar, derste öğrenciler tarafından takılıyor.
YAZMA BECERİLERİNİ MEKTUP VE DİLEKÇE İLE KAZANDIRIYOR
Çocukların yazma becerilerini geliştirmek için farklı kurum ve kişilere mektup yazdıran öğretmen Güllüoğlu, aynı zamanda meslek tanıtımı için ilçedeki farklı kurum ve kuruluşlara ziyaretler düzenliyor ve o kurumlara dilekçe yazdırıyor. En son meslek tanıtımı için ilçe emniyet müdürlüğü ve ilçe hastanesine dilekçeler yazdırdı.
SÖZLÜK OKUMA SAATİ
Haftada bir ders sözlük okuma saati düzenleyen öğretmen Güllüoğlu, Sadece anlamı bilinmeyen kelimelere bakmak için değil, kelime dağarcığını da geliştirmek için öğrencilere sürekli Türkçe sözlük ve deyimler, atasözleri sözlüğü okutup dilin zenginliğini keşfetmelerini sağlıyor. Bu uygulama Türkiye’de ilk defa Adaklı YİBO’da yapılıyor.
Bingöl Haber Ajansı

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat