SON DAKİKA

Okul Ziyaretleri Ekinyolu ile Devam Etti

Bu haber 13 Şubat 2018 - 18:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Okul ziyaretleri programları kapsamında İMKB Ekinyolu İlkokulu ve Ortaokulu ziyaret eden Bingöl Valisi Ali Mantı, “Maşallah hemen her öğrencimizin bir hedefi var. Öğrencilerin meslek olarak düşünceleri çok güzel. Öğretmenlik, doktorluk, avukatlık gibi meslekler üzerine yoğunlaşmışlar” dedi.
Okul ziyaretlerinde Vali Mantı’ya eşi Işıl Mantı, Vali Yardımcısı Cevat Gün ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin eşlik etti. Öncelikle derslikleri ziyaret eden Vali Mantı öğrenciler ile hedefledikleri meslek grupları hakkında sohbet etti. Okul kütüphanesini ve buradaki eserleri inceleyen Vali Mantı daha sonra okul öğretmenleri ile bir araya geldi.
“Hemen her öğrencimizin bir hedefi var”
Öğretmenler odasında öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Vali Mantı, “Bir plan kapsamında ilimizdeki okullarımızı ziyaret ediyoruz. Bu münasebetle okullarımızın fiziki ortamlarını yakından tanıma ve akademik başarımızı öğrenme fırsatını yakalıyoruz. Öğretmenlerimiz ile tanışıyoruz. İlimizdeki okullarda öğrenim gören çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı ve eğitim ortamında olmaktan duydukları coşku bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Öğrencilerimiz ile kurduğum diyaloglarda sevindirici dönütler aldım. Maşallah hemen her öğrencimizin bir hedefi var. Öğrencilerin meslek olarak düşünceleri çok güzel. Öğretmenlik, doktorluk, avukatlık gibi meslekler üzerine yoğunlaşmışlar. Bir bütün olarak eğitim camiasında görmüş olduğum hareketlilik ve kaliteden dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Kadri Engin olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz ve yegâne sermayemizdir. İnşallah bu çocuklara yaşama şevkini ve gelecek kaygısını aşıladığımız müddetçe inşallah ülkemiz ve milletimiz çok daha iyi yerlere gelecektir. Bu vesile ile ilimizdeki eğitim camiasının tamamına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Program öğrenci, öğretmen ve Okul Aile Birliği üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.
Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat