SON DAKİKA

"Amaç Yerel Potansiyel ve Kaynakları Tespit Etmek"

Bu haber 13 Şubat 2018 - 15:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu ve özel kesim kuruluşları, üniversiteler ile sivil toplum örgütlerinin katkılarıyla hazırlanan ve süresi (2014-2018) tamamlanmak üzere olan 10. Kalkınma Planına bağlı olarak 11. Kalkınma Planı hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali mantı, 11. kalkınma planının amacının yerel potansiyel ve kaynakları tespit etmek olduğunu belirtti.
Berti Otel’de Vali Ali Mantı başkanlığında yapılan toplantıya FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop, TSO Başkanı Mahmut Ayas, FKA İl Koordinatörü İsa Telimen ve kurum amirleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını FKA Genel Sekreteri Mesut Öztop yaptı.
Hedef Kitle: 15 Bin
Öztop yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “11. Kalkınma Planı ile daha geniş bir kitle yaklaşık 15.000 kişilik bir kitle hedefleniyor. Şimdiye kadar yapılanları özetlemek gerekirse; genelde Ankara’da Özel İhtisas Komisyonu dediğimiz komisyonlar marifetinde teknik düzeyde çalışmalar yürütüldü. Toplamda 17 öncelik alanı belirlenmiş durumda. Bundan sonraki aşamada 81 İlde geniş katılımlı toplantılar yapılacaktır. Bizler ise bugünkü programımızda yerelde kadına yönelik, kadının istihdamına, kadının sosyal hayatının entegrasyonuna yönelik toplantılar yapacağız. Yarın ise gençlere yönelik gençlerin istihdamına, girişimcilik faaliyetlerinin geliştirmesine, sosyal hayata entegrasyonlarına yönelik toplantılarımız olacak. 81 ilde düzenlenecek bu tarz toplantılarla kalkınma planına son hali verilmeye çalışılacak. Ben teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.”
“Amaç yerel potansiyel ve kaynakları tespit etmek”
Açılış konuşmasından sonra Vali Ali Mantı da bir konuşma yaptı. Vali Mantı yaptığı konuşmada, “Arkadaşlar yeni bir hedefe varabilmek için öncelikle iyi bir planlama yapmak lazım. Ülkemizde 60’lı yıllardan bu yana kalkınma planları hazırlanarak faaliyetler yürütülmektedir. Sağlıklı planlar, sağlıklı hedefler belirli prensipler üzerine tespit edilirse ülkenin gelişmesi de daha sağlıklı olacaktır. Yoksa kaynaklar ve hedefler doğru tespit edilip de belli bir planlama dâhilinde hareket edilmezse bazı mikro ölçekli yanlışlıklar yapılabilir. Onun için ülkemizde bununla ilgili çok ciddi bir teşkilat kuruldu. Devlet Planlama Teşkilatı. Devlet Planlama Teşkilatı 40-50 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir. Bu kurum, Ülkemizin kaynaklarını belli teknik taramalarla tespit ederek ve genel kaynak bilançoları çıkartarak ülkemizin kalkınma politikalarına katkıda bulunuyor. Bu toplantımız da genel olarak o hedeflerin bir parçası. İldeki yerel dinamikleri harekete geçirmek, yerel potansiyel ve kaynakları tespit etmek bunu ülke geneline intikal ettirerek ülke genelindeki kaynakların yerel uyumunun iç güdümünü sağlamak, planın amacı bu. Kamu ve özel, Üniversite ve STK’lar gibi paydaşlardan oluşacak komisyonlar çalıştay havasında görüş ve fikirlerini belirtecekler. Aynı şekilde bu komisyonlarda ilimizin potansiyeline ait tespitler yapılacak. Buradaki tartışmalar Ankara’ya merkeze bildirilecek. ‘11. Kalkınma Planı Hazırlık Toplantısı’nın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Program kadın istihdamı ve kadının sosyal hayata entegrasyonunu ele alan komisyon toplantıları ile devam etti.

Bingöl Net

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat