SON DAKİKA

Karamollaoğlu'ndan Ak Parti'ye Çok Sert Eleştiriler

Bu haber 11 Şubat 2018 - 12:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il kongresine katılmak üzere geldiği Malatya’da AKP Hükümeti’nin iç ve dış politikalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü operasyonların bir ülkenin kendini savunması açısından zorunlu olduğunu ve desteklediklerini vurgulayan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin genel Suriye politikasında Amerika’nın oyununa geldiğini vurgulayarak “Bugün Suriye’de akan kan ve gözyaşının müsebbibi başta Amerika ama, arkasından onun oyununa gelen bugünkü iktidardır. Herkes gerçekleri bilmeli. Biz hatalarımızdan ders almazsak doğru ve isabetli bir politika oluşturamayız” dedi.
Savaş tehlikesi ve savaş atmosferinin yaşandığı ülkelerde, tek parti iktidarı olsa bile tüm partilerin katılımı ile Milli Hükümet kurulduğunu belirten Karamollaoğlu, bu sözleri ile Türkiye’de de Milli Hükümet kurulması gerektiğine işaret etti.
Türk toplumunun % 85’inin yargıya güvenmediğine dikkat çeken Temel Karamollaoğlu, Anayasa Mahkemesi kararlarının yerel mahkemeler tarafından uygulanmamasını da eleştirdi. Karamollaoğlu, “Bugün Türkiye’de bir numaralı meselemiz hukukun üstünlüğünü tesis etmektir” dedi.
SP Lideri, “Böyle adalet olmaz. Güçlünün adaleti de zulüm demektir. KHK’larla işlerinden çıkmış binlerce insan hak arayamıyor. Biz 12 Eylül döneminde, askeri mahkemelerde bile hakkımızı aradık. Herkes zanneder ki askeri mahkemelerde, askerler hakim oldukları için veya mahkeme üyeleri bir üstlerin talimatı ile hareket ederler biz bunların böyle olmadığını yaşayarak gördük, ama şimdi bunu göremiyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmasına Malatya’nın yetiştirdiği siyasetçileri anarak başlayan Karamollaoğlu, İsmet İnönü’yü unutmadı. “Cumhuriyetin kuruluşunda rol oynayan İsmet İnönü’yü rahmetle anıyorum” diyen Karamollaoğlu, “Herkesin siyasi hayatında tasvip ettiğimiz veya etmediğimiz hususlar olabilir. Kazandıkları tecrübe ile hayata farklı yaklaşabilirler ama biz geçmişte bu ülkeye hizmet eden herkesi rahmetle anmayı bir vazife olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının genelinde hükümetin iç ve dış politikalarını ve yargıya ilişkin uygulamalarını sert ifadelerle eleştiren Temel Karamollaoğlu, konuşmasının başlangıcında Malatya’nın yetiştirdiği devlet ve siyaset adamları konuşmasına İsmet İnönü, Turgut Özal, Recai Kutan ve Oğuzhan Asiltürk’ü andı ve bu siyasi kişiliklerin farklı kulvarlarda siyaset yapmış olmasına rağmen hoşgörü iklimi içinde anılmayı hak eden hizmetler yaptığını söyledi.
Yeni Malatya Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat