SON DAKİKA

Asmakaya'da ki Heyelanı Yerinde İnceledi

Bu haber 09 Şubat 2018 - 12:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Köy ziyaretleri kapsamında gittiği Asmakaya Köyü’nde meydana gelen heyelan bölgesinde incelemelerde bulunarak vatandaşları dinledi. Çevre halkı ile istişarelerde bulunan Okumuş, daha önce ilgili kurumlara durumu ilettiklerini belirtip Bingöl Valiliği’ne bilgilendirme yapacaklarını aktardı.
Solhan’a bağlı, 7 mezrası bulunan Asmakaya Köyü sınırları içinde köylülere ait araziler üzerinde meydana gelen heyelanın arazilerin yakınında yapılan demiryolu çalışmaları nedeniyle olduğu iddia edildi.
Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, köy ziyaretleri kapsamında Asmakaya Köyü ve Tarhan Köyü’nü ziyaret edip vatandaşların sorunlarını dinledi.
Tarhan Köyü’nde Vahibe Koşan ve Köye bağlı Zakaran Mezrası’nda Nimetullah Dayar’ı ziyaret eden Kaymakam Okumuş, ziyaret ettiği hane halkının sıkıntılarını dinleyip çözüm noktasında yardımcı olacaklarını aktardı.
Köy ziyaretleri kapsamında Asmakaya Köyü’ne de giden Okumuş, köy merkezinde Halit Öztaş ve Bozkar Mezrası’nda Kadriye Turğa’yı ziyaret ederek sıkıntılarını dinleyip çözüm noktasında yardımcı olacaklarını belirtikten sonra Köyde meydana gelen toprak kayması mevkiine giderek orada köylülerin sıkıntılarını dinleyip istişarelerde bulundu.
VALİLİK BİLGİLENDİRİLECEK
400 yüze yakın vatandaşın ikamet ettiği belirtilen ve arazilerinin de tapulu olduğunu söyleyen köy sakinleri, demiryolu çalışmalarından dolayı toprak kaymasının meydana geldiğini ve bundan dolayı da zarara uğradıklarını iddia ettiler.
Meydana gelen heyelandan dolayı mağduriyetlerin yaşandığını belirten köylüler, yetkili mercilerden somut bir çözüm göremediklerinden yakındılar.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Malatya 5’inci Bölge Müdürlüğü’ne Solhan Kaymakamlığı tarafından durumun bilgilendirildiği ve sene sonuna doğru Solhan Kaymakamlığı’na iletilen bölgenin incelemeye alındığı belirtilip heyelanın olması durumuna göre gerekli tedbirlerin alınıp çalışmaların yapılacağının aktarıldığı öğrenildi.
Aynı şekilde Solhan Kaymakamlığı tarafından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde durumun rapor edilip gereğinin yapılması hususunda bir yazının gönderildiği öğrenilirken Kaymakam Okumuş’un Asmakaya Köyü ziyaretinden sonra yaptığı inceleme hakkında Bingöl Valiliği’ne bilgilendirme yapılacağı öğrenildi.
Solhanın Sesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat