SON DAKİKA

Seçmeli Dersler Konusunda Velilere Çağrı

Bu haber 08 Şubat 2018 - 22:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ÖNDER Bingöl İl Başkanı Sadullah Arpa, Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler seçmeli derslerin seçme sürecine iki hafta kaldığını belirterek, velilere seçmeli ders çağrısı yaptı.
ÖNDER tarafından 23 Şubat tarihinde son bulacak seçmeli derslere yönelik yapılan açıklamada, Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerinin seçilmesi konusunda duyarlılık çağrısı yapıldı.
 “DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”
Bingöl İmam Hatipler Derneği (ÖNDER) Başkanı tarafından yapılan açıklamada, “4-5-6-7-8. sınıflarımızdaki çocuklarımız ile 9-10-11-12. sınıflarımızdaki gençlerimiz gelecek yıl alacakları dersleri şimdiden seçeceklerdir. Vatandaşlarımızı Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed`in (S.A.V) Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini seçme konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Maneviyatı güçlü, karakteri yüksek, çağın gerekleri ile donanmış, sadece yaşadığı yeri değil ümmet coğrafyasının derdini dert edinen mütedeyyin nesiller yetiştirmek, Kur’an’ı bilen, onu okuyan, Peygamberini tanıyan ve O`nun yolundan giden bir nesil inşa etme gayreti içerisinde olmalıyız. Yaşam felsefesinde adalet, sevgi, saygı, kardeşlik duygularını barındıran, başkasının haklarına saygı gösteren ve gerektiğinde koruyan bir nesil istiyorsak, Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed`in Hayatı ve Temel Dini Bilgiler dersini seçmeliyiz.” denildi.
“TEMEL DİNİ BİLGİLER KÜÇÜK YAŞLARDA ALINAN EĞİTİMLE OLUR”
ÖNDER İl Başkanı Sadullah Arpa, İslam dini sadece akademik ve teorik bir ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gerektiğini bunu için Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatını öğrenerek O’nu daha iyi tanımaları ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle olacağını söyleyerek, “Öğrencilerimizin en temel ibadet olan namazı kılabilmeleri ve örnek insan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatını öğrenerek O’nu daha iyi tanımaları ancak küçük yaşlarda alınan eğitimle gerçekleşecektir. Öğrencilerimiz tarafından seçmeli olarak alınan bu dersler, onların İslami konularda daha etkin bir bilgi birikimine sahip olmalarına, dini sadece akademik ve teorik bir ders olarak değil, bizzat hayatın içinde yaşanması gereken bir değer olarak anlamalarına katkı sağlayacaktır.”
“BİR NESLİN KADERİNİ BİR ÖNCEKİ NESİL BELİRLER”
Seçilecek dersler ile gelecek toplumun ihyası olacağını altını çizen Başkan Arpa; “Bir neslin kaderini bir önceki nesil belirler. Sizler, Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed’in Hayatı, Kur’an-ı Kerim ve Arapça derslerini seçmekle sadece bir ders seçmiş olmuyorsunuz; aynı zamanda çocuklarımızın ve milletimizin geleceğini de seçmiş oluyorsunuz. Seçmeli derslere bu hassasiyetle bakmanızı rica ediyoruz. Unutmayalım ki, “Geleceğin inşası gençliğin ihyasıyla mümkündür.” Şeklinde konuştu.
Gündem 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat