SON DAKİKA

Hedef: Okuryazarlık Oranında Yüzde Yüze Ulaşmak

Bu haber 08 Şubat 2018 - 19:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği için Kültür Merkezi Konferans Salonunda toplantı yapıldı.
Toplantıya Bingöl Valisi Ali Mantı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Cevat Gün, il Milli Eğitim Müdür Kadri Engin, kurum müdürleri, STK temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Proje ile amacımız ilimizde okuryazar olmayan kimsenin kalmamasıdır. TÜİK verilerine göre ilimizde okuryazarlık oranı erkeklerde % 97, bayanlarda ise % 87’dir. Okuryazarlık Seferberberliği ile inşallah bu oranı %100’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
Hedef: Okuryazarlık Oranında Yüzde Yüze Ulaşmak
Bu proje ile amaçlarının okuryazarlık oranında yüzde yüzlere ulaşmak olduğunu belirten Vali Mantı ise konuşmasında şunları söyledi: “Ülkemizde güzel şehrimiz Bingöl’de okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına muhtarlarımıza, kurum müdürlerimize, STK’larımıza, aile reislerine, toplumun geniş kesimlerine kısacası hepimize görevler düşüyor.
Baktığımız zaman, özellikle batıda okuma yazma oranının doğu ve güneydoğuya nispeten biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bölgemizdeki okuryazarlık oranını bu seferberlik vesile ile daha ileriye taşımalıyız. Son yıllarda ülkemizde ve ilimizde son derece modern okullar inşa ediliyor. İmkanlarımız öğretmen, fizik mekan ve teknolojik destek açısından her geçen gün daha da iyileşiyor. Bu seferberlik sürecinde en iyi sonuçları almak ve diğer bölge ve iller ile aramızdaki farkı da bir an önce kapatmak adına İl Milli Eğitim Müdürümüzün de söylediği gibi özellikle ve hassaten muhtarlarımıza çok iş düşüyor. Muhtarlarımız mahallesinde yaşayan insanların büyük çoğunluğunu birebir tanıdığı için daha kolay tespit ederek bunların eğitim ve öğretime katılmasını sağlayabilir. Öncelikle çok iyi alan taraması yaparak sahadaki resmimizi doğru şekilde ortaya koymalıyız. Öncelikle etrafımızdaki okuma yazma bilmeyenlerin sisteme dahil edilmesi için iyi bir tespitin gerekli olduğuna hepimiz inanıyoruz. Muhtarlarımızın konuyla ilgili diğer paydaşları da sürece dahil ederek en güzel şekilde saha taraması yapacaklarına, projenin tanıtılmasına ve sürdürülebilir olmasına katkı vereceklerine inanıyoruz. Muhtarlarımız bu tespitleri yaparken kamu kurum ve kuruluşlarımız her türlü desteği verecek. Çünkü desteğin olmadığı, birliğin beraberliğin olmadığı yerde ve işte başarı olmaz. Öncelikle karşılıklı işbirliği ve koordinasyonu sağlamamız lazım. Bu toplantının amacı da kampanya üzerinden geniş kesimlere sesimizi duyurabilmektir Önce duyurularımızı sağlıklı bir şekilde yapmamız lazım. Sağlıklı duyurulardan ve alan taramasından sonra eğitim öğretim faaliyetleri başlayacak. Yaygın eğitimi ne kadar çoğaltırsak ülkemizdeki bilinç düzeyi ve geleceğe bakış daha pozitif olacak.
Bu vesileyle şimdiden çalışma yapacak tüm muhtarlarımıza ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum. Diğer illere göre iyi bir okuma yazma oranına sahip olan ilimizin bu vesileyle daha da iyi bir noktaya gelmesini umuyorum. Okuryazarlık Seferberliği ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Katılımlarınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum.”
Okuryazarlık Seferberliği toplantısı soru cevap faslı ile sona erdi.

Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat