SON DAKİKA

1500 Geri Dönüşüm Kutusu Dağıtılacak

Bu haber 08 Şubat 2018 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, kent merkezindeki kamu kurumları ve okullara geri dönüşüm kutuları dağıtıyor.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı açıklamada, Bin 500 geri dönüşüm kutusunun dağıtımına başlandığını belirtti.
Geri dönüşüm kutularının kamu kurumları, üniversite ve okullarda kullanılacağını belirten Barakazi, “Plastik, kağıt ve cam atıkları için geri dönüşüm kutuları dağıtıyoruz. Projeyle çevremizi temiz tutmak, geri dönüşüme katkıda bulunmak ve öğrencilere çevre şuuru aşılamayı hedefliyoruz. Hafta içerisinde başlatılan çalışma kapsamında yüzlerce geri dönüşüm kutusunun dağıtımı gerçekleştirildi. Kamu kurumları ve okullarımızda dağıtım çalışması devam ediyor” dedi.
Geri dönüşüm kutularına atılan atıkların belirli periyotlarda toplatılacağını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Geri dönüşümü sağlanabilecek atıkların çöpe gitmesinin önüne geçmek ve doğayı korumak üzere dağıtılan kutular belirli periyotlarda toplatılacak. Hemşehrilerimizden kâğıt, karton, plastik, pet şişe ve cam gibi geri dönüşümü mümkün olan maddeleri diğer atıklardan ayrı olarak geri dönüşüm kutularına atmalarını talep ediyoruz.”
‘Temiz çevre, bilinçli toplum’ sloganıyla temizlik işlerine ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Barakazi, “Kurduğumuz ekiplerle titizlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geri dönüşüm kutuları da bu işin bir parçasıdır. Sadece belediye olarak değil, hep birlikte hem ilimizi temiz tutacağız hem de doğamızı koruyacağız. Bu doğrultuda ilimizde yaşayan her bir ferdin çevresinden sorumlu olduğunu belirtmek isterim. Tüm vatandaşlarımız özellikle temizlik konusunda en az belediye kadar sorumlu olmalı ve hassas davranmalıdır. Ortak yaşam alanlarımızı birlikte korumalıyız” diye konuştu.
Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat