SON DAKİKA

Hava Şartları Seyyar Satıcıları Sevindirdi

Bu haber 07 Şubat 2018 - 23:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her yıl kış mevsiminde aşırı soğuk havalarda tezgahlarda ürün satarak geçimlerini sağladıklarını belirten seyyar satıcılar, bu yıl kış mevsiminin sıcak geçmesinin kendileri için sevindirici olduğunu söylediler.
Her yıl bu mevsimde soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle soğukla mücadele ettiklerini belirten seyyar satıcılar, bu yıl kış mevsiminde havaların sıcak geçtiğini ve kendileri için bu durumun sevindirici olduğunu belirttiler. Seyyar tezgahta mevsimine göre farklı ürünler satarak geçimlerini sağladıklarını belirten seyyar satıcılar, bu yıl kar yağışının olmamasının kendileri için fırsat olduğunu belirttiler. Her yıl bu mevsimde kar yağışı ve soğuk havadan dolayı çok zorluk çektiklerini belirten seyyar satıcılardan Şaban Vural, bu yıl havaların sıcak olmasının kendileri için sevindirici olduğunu söyledi.
“İşlerimiz Önceki Yıllara Göre Daha İyi”
Yaz mevsiminin sıcaklığı ve kış mevsiminin soğukluğu nedeniyle seyyar satıcılığın zor bir iş olduğunu belirten Şaban Vural, seyyar satıcıların sürekli dışarıda olduğunu, gün boyunca tezgâhının başında beklemek zorunda olduğunu söyledi. Vural, açıklamasında: “Seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlıyorum. Muş başta olmak üzere bölge illerinde de işsizlik hat safhada. Bu nedenle geçimimizi sağlamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bende para kazanmak için mecburen seyyar satıcılık yapıyorum. İşimiz yazın iyi ama kış mevsiminde havalar soğuk olunca kötü oluyor. Bu yıl havaların iyi gitmesi ve kar yağışının olmaması bizi sevindirdi. İşimiz hep dışarıda olduğu için havaların sıcak olması nedeniyle bugünlerde işlerimiz önceki yıllara göre çok daha iyi. Sürekli olarak dışarıda kaldığımız için yazın sıcaktan, kışında soğuktan çok etkileniyoruz. Kış mevsiminde satışlarımızda da büyük düşüş yaşanmaktadır. Mecburen biz de çalışmak zorunda kalıyoruz. En azında akşamları eve gittiğimizde eve ekmek götürecek kadar para kazanıyoruz. İşimiz yaz-kış zor olsa da yapacak başka bir şey olmadığı için bende bu işi yapıyorum” dedi.
Muş Ovası Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat