SON DAKİKA

Hedef: Sıfır Atık

Bu haber 05 Şubat 2018 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de ‘Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması için toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Mantı, “Bizler bu projeye en üst düzeyde katılmayı ve katkı sunmayı hedefliyoruz. Tüm kurumlardan ve çalışanlarımızdan, Bingöllü hemşehrilerimizden konuyla ilgili azami hassasiyet bekliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması ile ilgili olarak Bingöl Valisi Ali Mantı başkanlığında toplantı düzenledi. Bingöl Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Cevat Gün ile kurum amirleri katıldı.
Eylül 2017’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir toplantı ile kamuoyuna tanıtımı yapılan proje, ‘Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefi doğrultusunda bir sıfır atık yönetimi’ hedefleniyor. Yine bu proje ile ağaç kesiminin önlenmesi, sera gazı salınımın azaltılması ve cevher kullanımın engellenmesi hedefleniyor.
Bu kapsamda hazırlanan eylem planı üzerinden şimdiye kadar yapılan uygulamalar ile 58 ton kağıt, 14 ton plastik, 3 ton cam, 1,5 ton metal olmak üzere yaklaşık 77 ton değerlendirilebilir atık toplanarak ekonomiye kazandırıldığı belirtilirken, ayrıca, sebze, meyve ve bahçe atıkları gibi organik atıklardan elde edilen kompostun ise okulların yeşil alanlarında kullanıldığı belirtildi.
Sıfır Atık Projesi’nin yaygınlaştırılması için azami gayret sarf etmeleri gerektiğini dile getiren Vali Mantı, “Proje kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında, STK’larda, toplumun geniş kesimlerinde bir hassasiyet ve davranış değişikliği gözetlenmektedir. İnşallah konuyla ilgili olarak ilimizde geniş kapsamlı bir çalışma, program, kampanya yapmayı hedefliyoruz. Bu sayede farklı kazanımlar elde etmeyi umuyoruz. Hem maddi hem de manevi kazanımlar olacaktır bunlar. Bizler bu projeye en üst düzeyde katılmayı ve katkı sunmayı hedefliyoruz. Tüm kurumlardan ve çalışanlarımızdan, Bingöllü hemşehrilerimizden konuyla ilgili azami hassasiyet bekliyorum. Şimdiden yapacağınız işlerle ilgili olarak başarılar diliyorum. Proje ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat