SON DAKİKA

"Bir Ülkenin En Önemli İnsan Kaynağı Gençliğidir"

Bu haber 05 Şubat 2018 - 18:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı ikinci döneminin başlaması münasebetiyle Sultan Abdulhamit Han Ortaokulunda tören yapıldı. Törende konuşan Vali Mantı “Bilindiği gibi bir ülkenin en önemli insan kaynağı gençliğidir. Sizler de ülkemizin ve milletimizin en önemli ve vazgeçilmez sermayesisiniz. İnşallah her biriniz okullarınızı en iyi derecelerle bitirecek ve önce ülkemize, milletimize sonra da tüm insanlığa faydalı birer fert olacaksınız” dedi.
Törene Vali Ali Mantı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Cevat Gün, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Okul Müdür ve yardımcıları ile öğretmenler, Okul Aile Birliği Üyeleri ve öğrenciler katıldı.
“Bir ülkenin en önemli insan kaynağı gençliğidir”
Sultan Abdulhamit Han ortaokulu bahçesinde yapılan törende öğrenci ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada Vali Mantı, “Değerli öğretmenlerim, sevgili öğrenciler, öncelikle eğitim ve öğretim yılımızın ikinci dönemi hayırlı uğurlu olsun. Birinci dönemde gösterdiğiniz akademik başarının bu dönemde de devam edeceğine yürekten inanıyorum. Bilindiği gibi bir ülkenin en önemli insan kaynağı gençliğidir. Sizler de ülkemizin ve milletimizin en önemli ve vazgeçilmez sermayesisiniz. İnşallah her biriniz okullarınızı en iyi derecelerle bitirecek ve önce ülkemize, milletimize sonra da tüm insanlığa faydalı birer fert olacaksınız. Milli ve manevi değerlerimiz eşliğinde inşallah önce ailemize, memleketimize, ülkemize sonra da bütün bir insanlık ailesine olumlu katkılarda bulunacağınıza inanıyorum. İstiklal Marşı okunurken gösterdiğiniz coşkulu katılım ve heyecan beni ziyadesi ile etkiledi. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.
“Öğretmenlerimiz hayatımızdaki en büyük değerlerdendir”
Öğretmenlerin hayatımızdaki en büyük değerlerden olduğunu belirten Vali Mantı, “Onlara saygıda kusur etmeyelim ve her daim can kulağı ile dinleyelim. Bunu ilerleyen yıllarda ve meslek hayatına atıldığınızda daha iyi anlayacaksınız. Başarılı, disiplinli ve temiz bir okulunuz, dinamik öğretmenleriniz ve idarecileriniz var. Eğitim ve öğretimde başarı için bunlar çok önemli dinamikler. Ben bu güzel ortamın ülkemiz adına hayırlı dönütler vermesi ümidi ile hepinizi saygıyla selamlıyorum, derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.
“Rahat düşünebilme ortamını sağlamalıyız”
Daha sonra okul dersliklerini ziyaret eden Vali Mantı, öğrenciler ile sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Son olarak okul öğretmenleri ile öğretmenler odasında buluşan Vali Mantı burada da öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle bu sıcak karşılamadan hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Gerek içeride gerek dışarıda farklı zorluklarla mücadele ediyoruz. Hep birlikte daha iyi günlere erişebilmek için gençlerimiz oldukça önem arz ediyor. İnsana yapacağımız kaliteli yatırım milletimiz adına kaliteli yarınlar olacaktır. İletişim, bilgi ve istikrar başarıyı getirir. Bilgi ilgiye tabidir. Onun için bilgi ve birikimimizi sürekli güncellemeliyiz. Okumanın ve düşünmenin önünü kapatmakla ve eski bildiklerimizi tekrar etmekle başarı yakalanmaz. Öncelikle rahat düşünebilme ortamını sağlamalıyız. Sonra da bunu hayat yansıtmalıyız. Bunu yapabilirsek özgür, özgün ve özgüven sahibi bir gençlik yetiştirmiş oluruz. Özgüven ve edepli olmak arasında vasat çizgiyi yakalamalıyız. Uç davranış ve örneklerden kaçınmalıyız. Özellikle öğretmenlerimiz engin tecrübeleri ile bu uç örnekleri makul yöntemler ile destabilize etmelidirler.”
“Tarihimizi detaylı bir şekilde bilmek zorundayız”
Tarihini bilmeyen milletler mahkûm olmaya namzettirler. Onun için tarihimizi detaylı bir şekilde bilmek zorundayız diyen Vali Mantı, “Bugün hala bir takım sıkıntılar yaşıyorsak bu, tarihin tekerrür etmesinden ve bizim de bundan ders çıkarmamamızdan dolayıdır. Ülkemizi laboratuvar gibi kullanmaya çalışan enternasyonal güçler var. Maalesef biz de sık sık bu oyuna düşüyoruz. Bu oyunlara gelmemek için tarihimizi çok iyi bilmeli ve tarihten ibret almalıyız. Osmanlıdan günümüze oynanan oyunları, oyunun aktörlerini ve oyunun hedeflerini öğrenmenin tek yolu tarih bilgisi ve bilincidir. Geçmişini bilmeyen geleceğini göremez ve anını yaşayamaz. Bundan dolayı gençlerimize tarih bilinci vermeliyiz” dedi.
“İdeolojiler insan idrakine giydirilmiş deli gömlekleridir”
Vali Mantı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kısır çekişmelerin bizlere nelere mal olduğunu anlatmalı ve örnek kimseler olmalıyız. Rahmetli Cemil Meriç, ‘İdeolojiler insan idrakine giydirilmiş deli gömlekleridir’ diyordu. Her türlü deli gömleğinden kaçınmalıyız. Düşünmeyi ve düşünceyi çatışma adına değil, ilerleme, sulh ve selamet için kullanmalıyız. Onun için her daim derece uyanık olmalı ve içerideki, dışarıdaki hile ve tuzaklara karşı müteyakkız bulunmalıyız. Silah tüccarlarının oyununa gelmemeliyiz; kan ve silah ile beslenen emperyalist devletlere karşı birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Onlar varlıklarını acı, kan ve gözyaşı üzerinden idame ettiriyorlar. Bizler ise kutsallarımıza saldırı olmadıkça, savaşı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün deyişiyle ‘en büyük cinayet’ olarak görürüz. Ülkemizde güzel şeyler oluyor. Türkiye artık eski Türkiye değil. Bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan bir ülkemiz var artık. Bugün geleceğe daha ümitle bakabiliyoruz. Dünyayı tanıyan nitelikli insanlarımızın varlığı bu inancımızı pekiştiriyor. Hepinize teşekkür ediyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat