SON DAKİKA

"Bingöl'ün Su Sorunu 2040 Yılına Kadar Yok"

Bu haber 05 Şubat 2018 - 12:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Devlet ve Su İşleri Genel Müdürlüğü Bingöl’deki yatırımlarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Bingöl şehir merkezinin 2040 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşıladık. 5 baraj ve 2 gölet inşa ettik” ifadelerine de yer verildi.
Devlet ve Su İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “DSİ Bingöl’e yaptığı yatırımlarla Bingöl ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bingöl ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. DSİ olarak son 15 yılda Bingöl’de; yıllık 11 milyon m3 içmesuyu sağladık, Bingöl şehir merkezinin 2040 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşıladık. 5 baraj ve 2 gölet inşa ettik. 50 bin 110 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 21,9 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 108 derenin ıslahını tamamladık” denildi.
Bingöl Genç Servi Barajı ve Sulaması ile Ekonomiye Yaklaşık 2 Milyon TL Katkı Sağlanacak
Genç Servi Barajı ve Sulaması hakkında da bilginin verildiği açıklamanın devamında şu bilgiler paylaşıldı: “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla başlatılan ve büyük sulama projeleri alanları dışında kalan kırsal kesimlerde kısa sürede sulu tarıma geçilmesi ve civardaki içme kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenen “GÖLSU” projesi kapsamında Bingöl ili de nasibini almaktadır.
Bingöl Genç Servi Barajı ve Sulaması inşaatı tamamlandığında 2 bin 450 dekar zirai arazinin sulanması sağlanacak.
Bingöl Genç Servi Barajı ve Sulaması inşaatı tamamlandığında 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 2 141 300 TL katkı sağlanması hedefleniyor.”

Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat