SON DAKİKA

Genç'e Doğalgaz Verilmemesinin Sebebi Güvence Parasıymış!

Bu haber 04 Şubat 2018 - 11:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde ayda bir kez vatandaşların sorun ve taleplerini dinlemek amacıyla yapılan Halk Buluşmasının bu ayki toplantısı Genç Anadolu Lisesinde yapıldı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan “Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. İlçe merkezinde elektrik abonman sayısının yüzde 6o’ı yani kişi başı 360 lira güvence parası yatırmış olsalardı bizler bugün doğalgazı kullanmış olacaktık” dedi.
Halk Buluşmasına Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Genç Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. Halk Buluşmasında vatandaşlar doğalgazdan kaldırım işgaline, çöp saatlerinden kötü alışkanlıklarla mücadeleye kadar birçok konuda sorular sorarak yetkililerin yanıtlamasını istedi.
“DOĞALGAZIN GELMESİ TALEBE BAĞLIDIR”
Halk Buluşmasında bazı vatandaşların doğalgaz konusunu sorması üzerine konuyla alakalı açıklamada bulunan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan doğalgazın talebe bağlı olduğunu belirterek:”Biz göreve başladığımızda Epdk’nın bir duyurusu vardı. Doğalgazın gelmesi talebe bağlıdır. İlçe merkezinde elektrik abonman sayısının yüzde 6o’ı yani kişi başı 360 lira güvence parası yatırmış olsalardı bizler bugün doğalgazı kullanmış olacaktık. Bir, bir buçuk ay kadar ilan süresi vardı. O dönem sanırım 18 kişi güvence parası yatırdı. Bingöl’de doğalgaz ihtiyacı karşılanması gereken ilçelerin başında Genç geliyor Solhan ilçesi ile birlikte. Bu konunun takipçisiyiz inşallah vatandaşlarımızı memnun edecek gelişme yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın doğalgaz talebini Epdk’ya tekrar ileteceğiz. İnşallah müjdeli haber verirler.” ifadelerini kullandı.
“KALDIRIM İŞGALİ SUÇTUR”
Toplantıda söz alan bazı vatandaşların kaldırım işgallerinden şikayetçi olduklarını belirtmeleri üzerine Başkan Topraktan, Kaldırım işgali ilçenin önemli sorunlarından birisi olduğunu söyleyerek:” Vatandaş bu işgal olayının çözümünü belediyeden bekler. Sorumluluk belediyededir. Kaldırım işgali suçtur. Kaldırımlar kamuya aittir. Hiç kimse kaldırıma kasa veya sandalye dolap gibi malzemeler koyamaz. Bizim amacımız Vatandaşların kaldırımlarda rahat yürümelerinin sağlamak. Bu konuda en çok bayanlarımız mağdur oluyor. Kaldırımlar işgal altında olduğu için bayanlar rahat yürüyemiyor. Biz işlem yaptığımızda da vatandaş tepki gösteriyor.” Şeklinde konuştu.
“GÜVENLİK GEREKÇESİYLE ÇÖP TOPLAMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTIK”
Toplantıda çöp saatlerinin neden değiştirildiği yönündeki soruları yanıtlayan Topraktan: “Çöp uygulamasında değişikliğe gittik. Daha önce akşam saatlerinde çöpleri topluyorduk. Değişikliğe giderek sabah saatlerinde çöp toplama uygulamasına geçtik. Bunu yapmamızın sebebi güvenlik gerekçesiydi. Çünkü daha önce ilçemizde birçok terör vakası yaşandı. Bizde güvenlik gerekçesiyle çöp toplama saatlerinde değişiklik yaptık. Vatandaşlar çöplerin tam toplanmadığını ifade ediyor. Vatandaşlar da zayıf poşetlerle çöpünü bırakıyor ya da atıyor. Böyle olunca da çöp poşetleri çabuk yırtılıyor çöpler etrafa dökülüyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması gerekiyor. İlçemizde başıboş hayvan sorunu var. İlçeye dışarıdan köpek getirilip bırakıldığı duyumlarını alıyoruz. Başıboş köpekler de etraf da dolaşıp çöpleri dağıtıyor. Biz belediye olarak köpeklerin çoğunu kısırlaştırdık.” diye konuştu.
“GENÇLERİMİZE DAHA ÇOK SOSYAL AKTİVİTE SAĞLAMALIYIZ”
Halk buluşmasında bazı gençlerin kendilerine yönelik sosyal aktivitelerin yetersiz olduğundan dert yanması üzerine Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural: “Sosyal aktiviteler konusunda gençlere daha çok yardımcı olmalıyız. Gençlerimiz bize eksiklikler konusunda talepte bulunurlarsa bunları değerlendiririz. Aktivite konusunda kurslar konusunda ilgili kurumlarımızın daha çok aktif olmasının istiyoruz. Halk Eğitim Merkezi gibi kurumların daha çok çalışma yapıp gençlere yönelik aktivite uygulaması yapması lazım.” Şeklinde konuştu.
“KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR KONUSUNDA AİLELERE DE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”
Kötü alışkanlıklarla mücadele konusuna da değinen Kaymakam Vural: “İlçede kötü alışkanlıklara karşı mücadele ediyoruz. Tüm birimlerimizle bu konuda çalışıyoruz. Uyuşturucu satımı kullanımı konusunda vatandaşlara da büyük iş düşüyor. Eğer vatandaş mahallesinde çevresinde bu işi yapanları bildiği gördüğü halde ses çıkarmıyorsa vatandaş da bundan mesuldur” ifadelerine yer verdi.

Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat