SON DAKİKA

PKK’nın ‘Amed Eyalet ve Bölge Sorumluları’ Öldürüldü

Bu haber 02 Şubat 2018 - 11:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice’de düzenlenen operasyonda öldürülen 4 PKK’lıdan 2’sinin mavi kategoride arandığını, birinin “Amed Eyalet Sorumlusu”, birinin de sözde “bölge sorumlusu” olduğunu açıkladı.
Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bugün akşam saatlerinde Lice’de düzenlenen ve 4 PKK’lının öldürüldüğü operasyona ilişkin basın açıklaması yaptı.
Sözde Amed Eyalet Sorumlusu Öldürüldü
Güzeloğlu, “İlimiz Lice İlçesi Dernek Köyü Çalıbükü Mezrasından duyarlı bir vatandaşımızın İl Jandarma Komutanlığımıza yapmış olduğu ihbara istinaden 1 Şubat 2018 Perşembe günü yani bugün (dün) saat: 19:30’dan itibaren icrasına başlanılan Özel Birlik Operasyonu sırasında saat: 20:28 sıralarında saklanmış oldukları meskenden çıkarak 21 AP 476 plakalı araçla operasyon bölgesinden kaçmaya çalışan teröristlerle Diyarbakır Bingöl karayolunun 76’ncı kilometresinde şok yol kapaması yapan Jandarma Özel Harekat Timlerince sağlanan temas sonrasında İçişleri Bakanlığımızın mavi renkli arananlar listesinde yer alan bölücü terör örgütü PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusu Murat Uçar, örgütün sözde bölge sorumlusu Veli Taşkıran’ında içerisinde bulunduğu teröristleri, 1 adet M16 piyade tüfeği, 2 adet kaleşnikof, 2 adet el bombası, 5 adet dolu M16 şarjörü, 6 adet dolu piyade kaleşnikof şarjörü, 1 adet tabanca ve örgütsel dokümanla birlikte anılan araç içerisinde ölü olarak ele geçirilmişlerdir.” dedi.
Kaymakam Safitürk Suikastının Planlayıcısı
Başta Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edilmesi olmak üzere bölgede meydana gelen pek çok olayın planlayıcısı olduğu öğrenilen sözde Amed eyalet sorumlusu Murat Uçar’ın bölgede yaptığı eylemler hakkında da bilgi veren Vali Güzeloğlu, “Teröristlerle sağlanan temas sırasında 1 Jandarma personelimiz hafif bir şekilde yaralanmış olup olay yerinde yapılan ilk müdahale sonucu helikopter ile Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesine sevk edilmiş müdahaleden sonra hamd olsun sağlığı şuan itibariyle iyiye gitmektedir. Yapılan bu operasyonun devamında 7 kadın, 6 erkek şahısta şuanda gözaltındadır. Ölü ele geçen örgütün sözde Amed eyalet sorumlusu Murat Uçar birçok hain eylemin devletin ve milletin birlik ve beraberliği yok etmek isteyen ve bu anlamda birçok ihaneti gerçekleştiren ve planlayıcısıdır. Bunların başında ve belki de zikredilmesi noktasında 2016 yılı içerisinde Mardin ili Derik ilçesi Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ün şehit edilmesi yine Dicle Ak Parti İlçe Başkanı Deryan Aktert’in 11 Ekim 2016 tarihinde suikast sonucu şehit edilmesi 2016 yılı içerisinde Elazığ ilinde düzenlenen bombalı saldırı talimatı sonucunda 3 şehit verilen olayın talimatını vermesi, 5 Ocak 2017 tarihinde Diyarbakır’da Çevik Kuvvet otobüsüne gerçekleştirilen ve 5 şehit verdiğimiz saldırı ve eylemin talimatını verdiği yine 4 Kasım 2016 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasına yapılan bombalı saldırı sonucu 3 şehit ve 12 yaralı verdiğimiz olayın talimatını verdiği, 24 Mart 2016 tarihinde İlimiz Bingöl karayolu üzerinde bulunan Mermerler Jandarma Karakoluna gerçekleştirilen eylemin talimatını verdiği Hani İlçe Jandarma Komutanlığına 11 Nisan 2016 tarihinde yapılan ve 2 şehit ve 47 yaralı verdiğimiz bombalı araç saldırısının talimatını verdiği, 2 şehit verdiğimiz Lice ilçesi Kayacık Jandarma Karakol Komutanlığına 19 Ekim 2008 tarihinde yapılan silahlı saldırının talimatını verdiği, Lice ilçesi Kıllıhanetepe Üst Bölgesine 4 Ekim 2016 tarihinde yapılan ve 2 şehit 4 yaralı verdiğimiz silahlı saldırının talimatını verdiği, Diyarbakır ili merkez ve ilçelerine dönük 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen bombalı saldırı ve taciz atışlarının talimatını verdiği, bu benzeri olayların hepsinin birincil derecede asli faili olduğu tespit edilmiş ve bilinmektedir. Bugün bizler imanıyla ve yüreğiyle, bu ülkenin birlik ve beraberliğine, bölünmez bütünlüğüne, canlarıyla, dik duruşlarıyla şehadete ererek en yüce makam erişmeleriyle gönlümüzde unutulmaz ve milletin zihninde hiçbir zaman unutulmaz bir iz bırakan bütün Asker, Polis, Güvenlik Korucusu ve sivil şehitlerimizin de ailelerine verdiğimiz sözü tutmanın rahatlığı içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.
“Devlet olarak kararlılığımız açıktır”
Vali Güzeloğlu son olarak şunları söyledi: “Devlet olarak kararlılığımız açıktır, bütün teröristlerin alanda ver her boyutta etkisiz hale getirilene kadar mücadelemiz devam edecektir. Bugün gerçekleştirilen başarı, milletiyle bütünleşmiş, devletin her alandaki etkinliğinin çok açık bir kanıtıdır. Teröristlerle mücadelemiz her boyutta ve kesintisiz sürmektedir. Bu büyük devletin ve milletin kutlu yürüyüşünü hiçbir terör örgütü ve hiçbir ihanet şebekesi durduramayacaktır. Diyarbakır’da bugün gerçekleştirilen bu operasyon bunun çok açık kanıtı ve göstergesidir. Ben bu büyük başarıdan dolayı her düzeyde emek veren, katkı koyan tüm personelimizi içtenlikle tebrik ediyorum. Bu mücadelemizin kararlılıkla devam edeceğini her boyutta ve her alanda bütün teröristler etkisiz hale getirilene kadar kesintisiz süreceğini sizlerle birlikte paylaşmak istiyor. Bütün şehitlerimize bugüne kadar şehadet şerbeti içen bütün kahramanlarımıza ve en son Zeytin Dalı Harekâtıyla her yerde olduğu gibi Afrin bölgesinde de barışın temin ve tesisi için bu değerler uğruna mücadele ederken şehadete eren bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnet anıyorum ruhları şad olsun, makamları cennet olsun, kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Bütün güvenlik kuvveti personelimi de içtenlikle tebrik ediyorum.”
Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat