beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Murat Nehri Geçim Kaynağı Oldu

Bu haber 01 Şubat 2018 - 13:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş’un Dumlusu köyünde bazı vatandaşlar, havaların bu yıl sıcak geçmesi nedeniyle yaptıkları ilkel sal ile balık tutarak geçimlerini sağlıyorlar.
Kışın balıkçılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar, yaptıkları ilkel sal ile Murat Nehrinde balık yakalayarak geçimlerini sağlıyorlar. Sabah erken saatlerde yaptıkları ilkel sallarla nehre giden vatandaşlar nehre attıkları ağlarla balık yakalıyorlar. İç lastikten yaptıkları iki sal ile nehirde balık tutmaya çalışan balıkçılar, Muş‘un Dumlusu köyünden Arıncik regülatörüne kadar karşılıklı ağ atarak balık tutuyorlar. Günlük yaklaşık 100 kilo civarında balık tuttuklarını belirten 4 arkadaş, yakaladıkları balıkların çoğunu nehir kenarında sattıklarını, bazen ise il merkezinden sipariş alarak merkeze balıkları gönderdiklerini söylediler. Murat nehrinin kendileri için ekmek kapısı olduğunu belirten balıkçılar, kış mevsiminde yapacakları başka herhangi bir işlerinin olmadığından dolayı bu işi yaptıklarını söylediler.

“Balık Yakalayarak Rızkımızı Kazanmaya Çalışıyoruz”

Murat nehrinde balık avlayarak kışın geçimini sağladığını belirten balıkçılardan Mehmet Akyol, çektikleri eziyetin karşılığında yakaladıkları balıkları satarak geçimlerini sağladıklarını söyledi. Kış mevsiminde herhangi bir işi olmayan vatandaşların bir çoğunun balık avı yaptığını belirten Akyol, Murat nehrinin birçok köylü vatandaşa ekmek kapısı olduğunu söyledi. Akyol, “Yaz mevsiminde ırgatçılık ve çobanlık yaparak geçimimizi sağlıyoruz ancak kış mevsiminde herhangi bir işimiz yok. Bizlerde Murat Nehrinde balık yakalayarak rızkımızı kazanmaya çalışıyoruz. Murat nehri bu bölgede birçok köylü vatandaşa ekmek kapısı oluyor. Benim gibi kışın işi olmayan birçok vatandaş, nehirde balık yakalayarak aile bütçesine katkıda bulunuyor” dedi.
Muş Ovası Gazetesi

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat