SON DAKİKA

Belediye 1 Yılda 770 Kişiye Kurs Verdi

Bu haber 01 Şubat 2018 - 18:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesi, 2017 yılında açtığı kurslarla 770 kişiye, mesleki ve sosyal etkinlikler çerçevesinde eğitim verdi.
Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 2017 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı. Yıl içerisinde mesleki ve sosyal alanlara yönelik kurslar düzenlendiği belirtilen raporda, girişimcilik, su kabağı işlemeciliği, takı tasarım ve mis sabunu, yamaç paraşütü, Muay Thai, Kur’an-ı Kerim, tiyatro, yazarlık, okuma yazma, Arapça, ney, keman ve bağlama kurslarında 770 kişiye eğitim verildiği ifade edildi.
Yıl içerisinde çok sayıda sosyal etkinlik düzenlendiği belirtilen raporda, şu ifadelere yer verildi: “Bingöl Belediyesi Şehri Bingöl tiyatro grubu tarafından yetişkin ve çocuklara yönelik Zazaca ve Türkçe tiyatro oyunları sergilendi. M4hmud, Teyyare ve Aqıl Şenık Bar Gırun adlı tiyatro oyunları İstanbul’da da gösterime sunuldu.2. Geleneksel Hesarek Kayak Festivali gerçekleştirildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği düzenlendi.  Bingöl üniversitesi işbirliğiyle çok sayıda konferans ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. TRT Kürdi’nin canlı yayın yaptığı Aydın Aydın ile Çepik programı düzenlendi.  5 ilçede ve Bingöl kültür merkezinde 6 günlük Kutlu Doğum etkinleri düzenlendi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle yemek yarışması düzenlendi. Ramazan ayı boyunca her gece çeşitli etkinlikler düzenlendi. Aşure programı kapsamında 200 üniversite öğrencisine aşure ikram edildi. Muharrem ayı dolayısıyla kadınlara yönelik etkinlikler düzenlendi. İstanbul’da düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri’nde belediye stantları açıldı.”
“Yaşamspor, başarılı bir yıl geçirdi”
Bingöl Belediyesi Yaşamspor Kulübü’nün yıl içerisinde düzenlenen yarışmalarda büyük başarılar elde ettiği belirtilen raporda, “Kulübümüz, İstanbul Yarı Maratonunda 4’üncülük; Trabzon Yarı Maratonunda 1’incilik, U17 Bölgesel Grup maçlarında 2’incilik, yüzme yarışmasında 2’incilik, İstanbul Yarı Maratonda 1’incilik, Hırvatistan’da 26 Zagreb Maratonu kapsamındaki Balkan Maraton Şampiyonası’nda Milli Atlet Yavuz Ağralı ile 1’incilik, Kros Ligi Final müsabakalarında Türkiye 3’üncülük, 82. Büyük Atatürk Koşusu ’unda 1’incilik, Bölgesel Kulüplerarası Kros Ligi 2.Kademe yarışmalarında bölge 2’inciliği, Amasya’da gerçekleştirilen Kros Liginde 2’incilik elde etmiştir. 2017 yılında başarılara doymayan kulübümüz, Türkiye Kulüpler Ligi Şampiyonası’na katılmaya da hak kazandı. Ayrıca sportif faaliyet kapsamında düzenlenen 9.Geleneksel Yaz Futbol Okulu’na 09-12 yaş arası 500 kişi katıldı” denildi.
Yapılan Yardımlar
Yıl içerisinde yapılan yardımlarında yer aldığı raporda, “Halep’e Yol Açın yardım kampanyası kapsamında içerisinde gıda, giyim ve diğer ürünlerin yer aldığı 3 tir yardım malzemesi gönderildi. Ramazan Ayı boyunca 2 Bin aileye yardım kolisi dağıtıldı. İftar çadırında Ramazan boyunca günlük Bin 500 kişiye yemek verildi. Yetim çocuklar başta olmak üzere 385 kişiye giyim yardımı yapıldı. Sportif faaliyetler kapsamında 17 Amatör Spor Kulübü’ne malzeme yardımı yapıldı” ifadelerine yer verildi.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat