SON DAKİKA

Fotoğrafçıların Vazgeçilmez Uğrak Yeri

Bu haber 31 Ocak 2018 - 10:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bitlis´in Güroymak İlçesi Budaklı Köyünde bulunan sıcak su kaplıcaları, yılın 12 ayı amatör ve profesyonel fotoğrafçıların uğrak yeri oldu.
Bitlis´in Güroymak İlçesi´nin Budaklı köyünde bulunan sıcak su kaplıcaları, kış aylarında fotoğraf sanatçıların ilgi odağı oldu. Yılın 12 ayında ziyaretçilerin akınına uğrayan sıcak su kaplıcasının birçok hastalığa iyi gelindiği belirtiliyor. Sodyum, kalsiyum, bikarbonat, magnezyum, demir ve bromür içerdiği ve bir miktar serbest karbondioksit de bulunan sıcak su kaplıcası, izotermal, hipotonik bir su olduğu biliniyor. Vatandaşlar, sıcak su kaplıcasının şeker hastaları ve sinir sisteminden rahatsızlık çekenler başta olmak üzere, anemik hastalar, çocuk hastalıkları, dolaşım ve metabolizma bozuklukları, mide ve bağırsak hastalıkları için yararlı olduğunu belirttiler. Kaplıca ayrıca özellikle kış mevsiminde fotoğraf sanatçıları da buraya çekiyor. Gerek çevre illerden ve gerekse Türkiye´nin birçok illinden fotoğraf çekmek isteyenlerin uğrak yeri olan sıcak kaplıcaları, birçok sanatçıyı kendisine hayran bırakıyor.

“Fotoğrafçılar Anı Ölümsüzleştiriyor”

İlimizden de birçok fotoğrafçının uğradığı Budaklı kaplıcaları, aynı zamanda köylü vatandaşlarında geçim kaynağı haline geldi. Kaplıcada fotoğraf çekmek isteyenlere belirli bir ücret karşılığında atlarını ve mandalarını getiren köylüler, burada hayvanlarını yıkayıp temizlemenin yanı sıra para kazanarak geçimlerini sağlıyorlar. Kaplıcada birçok mevsim fotoğraf çektiğini belirten Fotoğraf Sanatçısı Ömer Atmaca, özellikle kış mevsiminde kaplıcadan çıkan buhar ve doğal tabiatın kendilerini cezp ettiğini belirtti. Kaplıcada köylü gençlerin hayvanlarını yıkayarak para kazandığını belirten Atmaca, kendilerinin de bu anı ölümsüzleştirdiğini belirtti. Atmaca, açıklamasında: “Yılın neredeyse 12 ayı buraya gelip fotoğraf çekiyorum. Burası doğası bozulmamış nadir tabiatlardan bir tanesidir. Buradaki kaplıca biz fotoğrafçıları cezp ettiği gibi, burada yaşayan köylü vatandaşlardan burada gelir elde ediyorlar. Her mevsim farklı bölgelerden buraya gelen fotoğrafçılar, buranın doğal güzelliklerini ölümsüzleştiriyorlar. Köylü gençlerde atlarını ve mandalarını buraya getirerek bu güzel tabiatı daha da güzelleştirirken, fotoğrafçılarda bu anı ölümsüzleştiriyor” dedi.
Muş Ovası Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat