SON DAKİKA

Doğaya Yiyecek Bıraktılar

Bu haber 31 Ocak 2018 - 11:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ve gönüllüleri, sokak hayvanları ve doğada yaşayan hayvanlar için belirli yerlere yiyecek bıraktı.
Muş Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde çalışan gençlik liderleri ve gönüllüleri, “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında sokakta aç kalan hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını gidermek için belirli yerler yiyecek bırakarak farkındalık oluşturdular. Gençlik liderleri ve gönüllüleri, aç kalan sokak hayvanlarına yiyecek bıraktılar. Bu tür etkinlik için gönüllü gençleri de aralarında görmek istediklerini belirten gençler, gönüllü olarak çalışmak isteyenleri beklediklerini söylediler.
“Gönüllü Gençleri De Aramızda Görmek İsteriz”
Amaçlarının sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Gençlik Liderlerinden Latif Yılmaz, yiyecek bulamayan sokak hayvanları için kasaplardan topladıkları sakatatları şehrin belirli noktalarına bıraktıklarını söyledi. Yılmaz, açıklamasında: “Muş Gençlik Merkezi olarak “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında Gönüllülük Kulübü bünyesindeki gençlerimizle birlikte soğuk hava koşulları nedeniyle yiyecek bulamayan sokak hayvanları için kasaplardan topladığımız sakatatları şehrin belirli noktalarına bıraktık. Muş Gençlik Merkezi Müdürlüğü olarak ilimizde ve bölgemizde çetin geçen soğuk hava koşulları nedeniyle sokakta aç kalan hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Sokak Hayvanlarını Unutmuyoruz” etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğimiz devam edecektir. Devam edecek etkinliğimiz için gönüllü gençleri de aramızda görmek isteriz” dedi.
“Hayvanlar Beslenmekte Güçlük Yaşıyor”
Yüksek kesimlerde doğada yaşayan ve yiyecek bulamayan hayvanlara yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını belirten Muş Gençlik Merkezi Gönüllülük Kulübü üyesi İsmail Özkan ise, doğanın güzelliğinin hayvanlarla renklendiğini ve bu renkliliği devam ettirmek için bu hayvanlara yiyecek bıraktıklarını söyledi. Özkan, açıklamasında: “Yüksek kesimlerde yiyecek bulamayan doğa hayvanları için belirli yerler yiyecek bıraktık. Doğanın güzellikleri doğada yaşayan hayvanlarla daha da güzelleşiyor. Bizlerde bu güzelliklerin devamı için doğada yaşayan hayvanlara yiyecek bırakıyoruz. Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ile birlikte önce kasaplara gittik ve oralarda kemikleri aldık. Topladığımız kemikleri alıp yüksek kesimlerde kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan hayvanların geçiş güzergahlarına bıraktık. İlimizde yüksek kesimlerde ağır geçen kış şartlarından dolayı hayvanlar beslenmekte güçlük yaşıyor. Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
“Herkes, Evinin Kapısına veya Penceresine Bir Kap Yemek ve Su Bıraksın”
Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nün “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında kırsalda yüksek kesimlerinde soğuk hava muhalefeti nedeniyle aç kalan hayvanların yeme-içme ihtiyaçlarını karşılamak için belirli yerlere yiyecek bıraktıklarını belirten gönüllü gençler ise, farkındalık oluşturmak için yola çıktıklarını söylediler. Gönüllü üyeler: “Gençlik Merkezi Müdürlüğünün desteklediği “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında doğada yaşayan hayvanların beslenmesiyle ilgili çalışma yapıyoruz. Onların beslenme ihtiyaçlarını nasıl karşılayabiliriz diye yola çıktık. Bu çalışmayı yaparken de ilimizin iklim şartlarını göz önünde bulundurduk. Bir farkındalık oluşturmak, halkı biraz daha bilinçlendirmek adına böyle bir çalışma başlattık. İnşallah başlattığımız bu proje sayesinde herkes, evinin kapısına veya penceresine bir kap yemek ve su bırakırsa, sokak hayvanları aç kalmaz” şeklinde konuştular.
Muş Ovası Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat