Reklamı kapat

Reklamı kapat
Bingöl Net

O İlçeler de MHRS Sistemine Eklendi

Bingöl’ün Adaklı ve Kiğı ilçelerinin de Merkezi hekim Randevu Sistemine (MHRS) eklenmesi ile birlikte Bingöl’ün Merkez dahil 6 ilçesi MHRS’ye dahil edilmiş oldu. Daha önce Bingöl Merkez, Genç, Solhan ve Karlıova ilçelerindeki hastaneler için MHRS sisteminden randevu alınabiliyorken, Adaklı ve Kiğı ilçeleri de sisteme dahil edildi. Böylece Bingöl’ün merkez dahil 6 ilçesi MHRS sistemine dahil […]

O İlçeler de MHRS Sistemine Eklendi
30 Ocak 2018 - 23:45 'de eklendi.

Bingöl’ün Adaklı ve Kiğı ilçelerinin de Merkezi hekim Randevu Sistemine (MHRS) eklenmesi ile birlikte Bingöl’ün Merkez dahil 6 ilçesi MHRS’ye dahil edilmiş oldu.

Daha önce Bingöl Merkez, Genç, Solhan ve Karlıova ilçelerindeki hastaneler için MHRS sisteminden randevu alınabiliyorken, Adaklı ve Kiğı ilçeleri de sisteme dahil edildi. Böylece Bingöl’ün merkez dahil 6 ilçesi MHRS sistemine dahil edilirken, 2 ilçe sisteme entegre edilmeyi bekliyor.

Yayladere ve Yedisu ilçelerinin nüfus sayısının az olması hastanelerde yoğunluk yaşanmamasına etki ettiğinden bu ilçelerin MHRS sistemine dahil edilmediği yorumu yapılıyor.

MHRS sisteminden randevu almak için 2 yol bulunuyor. Telefon ve internet üzerinden randevu almak mümkün. İl Sağlık Müdürlüğünün konuyla ilgili paylaştığı bilgi şu şekilde:

MHRS’den randevu nasıl alınır?

“182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.”

İnternet üzerinden de randevu almak için ise “hangi şehirden hangi hastaneden randevu alacak olursanız https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yaparak merkezi hastane randevu sistemi mhrs’den randevu alınabilmektedir. Ancak randevu alma işlemini yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için de üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir.”

Ahmet Üstün/Bingöl Net

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER