SON DAKİKA

Barakazi: “80 Girişimci İşyeri Sahibi Oldu”

Bu haber 30 Ocak 2018 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Belediyesince KOSGEB İl Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında açılan kursları tamamlayan 30 girişimci daha devlet desteğiyle iş yeri sahibi oldu.
Bingöl Belediyesi, 2017 yılında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında belirli dönemlerde uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları açtı.
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan girişimcilik kurslarına katılan 390 girişimci adayı eğitimleri tamamlayarak belge sahibi oldu.
Barakazi, “80 girişimci işyeri sahibi oldu”
Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı yazılı açıklamada, 2016 ve 2017 yıllarında düzenlenen kurslarda eğitimleri tamamlayarak belge sahibi olan 80 girişimcinin kendi işyerini açtığını belirtti.
2017 yılında belirli dönemlerde açılan 3 kurs kapsamında 390 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verildiğini ve bunlardan 30’unun kendi işini kurduğunu ifade eden Barakazi, devlet desteğiyle iş yeri açan girişimcilerin kentin ekonomisine katkı sağladığını söyledi.
Bingöl Belediyesi olarak istihdam alanları oluşturacak faaliyetleri desteklediklerini belirten Barakazi, şunları söyledi: “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde gerek ekonomik faaliyetlere yönelik gerekse kültürel faaliyetlere yönelik kurslar düzenliyoruz. Girişimcilik, Su kabağı işlemeciliği, takı tasarım ve mis sabunu gibi kurslarla istihdam alanlarına yönelik kurslar düzenlerken,  yamaç paraşütü, Muay Thai, Kur’an-ı Kerim, tiyatro, yazarlık, okuma yazma, Arapça, ney, keman ve bağlama gibi sosyal alanlara yönelik kurslar düzenliyoruz.”
“Girişimci adaylarını desteklemeye devam edeceğiz”
Bir fikirle yola çıkıp, devlet desteğiyle işyeri sahibi olmak isteyen girişimci adaylarını desteklediklerini belirten Barakazi, gerek eğitim kursları düzenleyerek, gerekse farklı alanlarda onlara destek çıkarak iş imkanlarına kavuşmalarına yardımcı olmaya devam edeceklerini belirtti.
Barakazi, “Belediyemiz ve diğer kurumlarımızca düzenlenen kurslarda eğitimlerini tamamlayarak belge sahibi olan girişimci adaylarının yarattığı istihdam alanları, ilimizin ekonomisinin gelişmesi, refah ve yeni meslek kolları alanlarına katkı sağlıyor. Bu kapsamda özellikle genç girişimcilerimizi ve farklı sektörlere yoğunlaşan girişimci adaylarımızı destekliyoruz” diye konuştu.
Haber Merkezi

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat