SON DAKİKA

Mahkeme, 115 Çocuğun İstismar Edildiği Olaya İlişkin Valilik Kararını Bozdu

Bu haber 29 Ocak 2018 - 23:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, 5 aylık süreçte hamile bırakılan toplam 115 çocuğun Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne getirildiği bilgisini gizlemekle suçlanan iki personel hakkında İstanbul Valiliği’nin soruşturma izni vermemesi kararını reddetti.
İstanbul’da Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne 5 aylık süreçte hamile bırakılan toplam 115 çocuğun getirildiği ve bu bilginin adli birimlere bildirilmediği ortaya çıkarılmış, savcılığın talebi ile sorumlu görülen başhekim yardımcısı Dr. A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. için soruşturma izni verilmesi istenmişti.
115 çocuğun istismara uğradığını ortaya çıkaran İclal: Çalmadığım kapı kalmadı, dışlanan ben oldum
İstanbul Valiliği ise 4 Aralık 2017 tarihli yazısıyla iki görevli hakkında soruşturma izni vermemiş, ardından valilik kararının iptali için İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz başvurusu yapılmıştı.
Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, valiliğin kararını değerlendirdi.
Mahkeme, valiliğin iki kamu görevlisiyle ilgili verdiği “soruşturma izni verilmemesine” yönelik kararı oybirliğiyle reddetti.
Kararda, “çocuk istismarına ilişkin fiillerin gerçekleştirildiğine dair kuvvetli emareler mevcut olduğu” kaydedildi.
Kararda, “Haklarında soruşturma izni istenenlerin, üzerlerinde çocuk istismarına ilişkin fiillerin gerçekleştirildiğine dair kuvvetli emareler mevcut olduğu halde, hastaneye kadın doğum sağlık hizmeti temini için getirilen küçükleri, öncelikle adli mercilere bildirilmesi gerekirken, velayet altındaki çok sayıdaki çocuğun kendilerine form dilekçeler imzalatmak suretiyle, ceza soruşturmasının vasıta ve usulleri ile ortaya çıkabilecek maddi gerçeğe göre takdir edilebilecek hukuki durumlarını, yetkili olmadıkları halde kendileri nitelendirmek sureti ile, yetkili mercilere bildirmedikleri anlaşıldığından; itirazın kabulüne, soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararın kaldırılmasına, adı geçenler hakkında soruşturma izni verilmesine oy birliği ile karar verildi” denildi.
Hürriyet

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat