SON DAKİKA
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Yılmaz: ‘Filmin Sonu Mutlu Bitecek’

Bu haber 28 Ocak 2018 - 19:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

12 Bingölspor Yönetimi, Belediye Kültür Merkezi’nde taraftarlar, iş adamları, gazeteciler ve sporcularla bir araya geldi. Programda konuşan Onursal Başkan Reşat Yılmaz, “Bugün burada bizimle olan olmayan Bingölspor’a katkı sunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç merak etmeyin bu filmin sonu mutlu bitecek “dedi.
12 Bingölspor Yönetimi tarafından düzenlenen organizasyonda, Bingölspor’un bugüne kadar geçtiği süreçler, yapılması planlanan projeler, taraftardan, şehirden beklentiler ele alındı. Yoğun bir katılımın sağlandığı toplantıda çok sayıda taraftar, Bingölspor’a gönül vermiş esnaflar, iş adamları, eski sporcular, 12 Bingölspor takımı ve teknik heyeti yer aldı.
Toplantıda söz alan kulübün onursal Başkanı Reşat Yılmaz, “Öncelikle şöyle söyleyeyim burada toplanma amacımız, bir kongre neticesinde bu toplantıyı yapmayı amaçlıyorduk ama ne yazık ki bir türlü kongremizde takımımızı sahiplenen, takımı ileriye götüren arkadaşlar olmadığı için bugüne kaldı. Nasip bugüneymiş. Bugüne kadar ne yaptık ne ettik hepsinden bahsedeceğiz.
Bingölspor köklü bir kulüp. 1981 yılında kurulmuş bir kulüp. Fakat ne yazık ki 1981 yılında kurulan Bingöl sporumuz çeşitli sıkıntılardan dolayı, sportif sıkıntılardan değil farklı sıkıntılardan dolayı kapanmış, Bingöl Belediyespor olarak devam etmiş fakat ona da kilit vurulmuş. Bugün 12 Bingölspor olarak amatör ligden gelip 159 takım arasından en az gol yiyen ve namağlup olarak 3. Lige çıktık. Ve içerde dışarda her zaman büyük bir taraftar kitlesiyle mücadele ettik. Bugün eğer ayaktaysak taraftarımız sayesindedir. Ben hiçbir zaman bu kulübe başkan olmadım. Ben bu kulübün bir taraftarı bir aşığı olarak bu işi yaptım. Ben sadece burada sizlerle Bingöl sporu ayakta tutmaya çalışan bir yol arkadaşınızım.
Kulübümüz 3. Lige çıkınca ekonomik olarak büyük sıkıntılar yaşadı. Eski yönetimlerden kalan sıkıntılarla boğuştuk. Bu imkansızlıklar içerisinde kümede kalmayı başardık. Her türlü zorluğa rağmen yol arkadaşlarımızla beraber inanarak bunu başardık. Bu şampiyonluktan öte bir başarıdır. Bizdeki bütçelerle amatör takımlar idare edilirken biz 3. Ligde kalmayı başardık. Bu yıl tekrardan sıkıntılar yaşamamıza rağmen sene başında tekrar arkadaşlarımızın gayretleriyle kulübümüzü topladık ve ilk yarıyı 22 puanla kapattık. Biz bunları yaparken kulübün ekonomisini düşünerek hareket ediyoruz. Ben de biliyorum 5-7 trilyon borç edip 1. Ligden transferler yapıp şampiyonluğa oynamayı. Siirt Jetpa Gaziantepspor örnekleri ortada. Bugün kulüp defterimizde 1 TL dahi borç bulunmamaktadır. Bizim en büyük başarımız da budur. Bizler bu kulübü hem ayakta tutuyoruz hem de ekonomisine zarar vermiyoruz. Birçok kulüp bizim toplam bütçemizle 2-3 oyuncu transfer ediyor. Bunun en büyük mimarı da yönetici arkadaşlarım taraftarlar ve bizlerle birlikte olan dostlarımızdır. Bir futbol takımında ne kadar parayla ne kadar iş yapılmış ona bakılması gerekir. Bu şekilde bakarsanız bizi daha iyi anlarsınız “diye konuştu.
“BİNGÖL’ÜN EN BÜYÜK STK’SI BİNGÖLSPOR’DUR”
‘Bingölspor,Bingöl’ün en büyük Sivil Toplum Kuruluşudur’ diyen Yılmaz, “Bingöl’ün tanıtımına Bingöl’deki tüm STK’lardan daha fazla katkı vermektedir. Bu katkı ne 10 milyonlar ne de 100 milyonlarla ifade edilebilir. Biz her hafta 2-3 bin taraftarla Türkiye’nin farklı şehirlerinde Bingöl’ün tanıtımını yapmaktayız. Ülkenin 7 bölgesindeki illerde Bingöl’ü en iyi şekilde temsil ediyoruz. Temsil etmek kazanmak değildir. Futbol üç ihtimalli bir sonuçtur. Ya kazanır, ya kaybeder ya da berabere kalırsınız. Futbolda herşeyden önemlisi aile olmaktır. Birlik içerisinde olmaktır. Biz aile olarak bu işi götürüyoruz. Taraftarıyla yönetimiyle teknik heyetiyle büyük Bingölspor ailesiyiz. Aile nedir? Sıkıntıda da, zorlukta da dar günde de kenetlenerek sıkıntıları aşmaktır. Bizler var olduğumuz sürece kimsenin gözü arkada kalmasın. Bu kulübü hiçbir şekilde ekonomisini bozmadan, devam ettirtecek ve kimseye minnet altında bırakmayacağız. Elbet bizler de hata yapacağız. Hata yapmayan hiçbir yönetici, futbolcu hoca yoktur. Olabilir bir futbolcu bir gün iyi bir gün kötü olur. Önemli olan niyettir. Önemli olan saha içinde dışında verdiğimiz mücadeledir. Biz mücadelemizi eder sonucuna amenna deriz “ifadelerini kullandı.
“ALT YAPI PROJEMİZ KABUL EDİLDİ”
Bingöl’ün en büyük eksikliklerinden birinin alt yapıya sahip olamamak olduğunu söyleyen Yılmaz, “Biz özellikle bu kulübü devam ettirirken alt yapı sorununa da eğildik. Ne yazık ki 14-15 yıldır futbolcu yetiştiremiyoruz. Bunun nedeni de alt yapının olmamasıdır. O çocuklara gereken eğitimi vermiyorsak bunun vebali üzerimizdedir. Bu konuda bir proje yaptık ve SODES kapsamında kabul edildi. Bingöl’ün ve Bingölspor’un geleceğini kurtaracak bir proje yaptık. Tüm yaş kategorilerinde Bingölspor’un alt yapısını oluşturacağız. Tüm okullarda beden eğitimi öğretmenlerimizle birlikte yetenekli Bingöllü çocuklarımızı tespit edeceğiz ve onları eğiteceğiz.2-3 yılda olmasa da 5-6 yıl sonra meyvelerini verecek bir projedir bu. Belki ilerde 7-10 hatta 18 tane Bingöllü sporcu ile mücadele etme imkanı bulacağız. Bu projeyi hayata geçirdik. Önümüzdeki sezon başında seçmeleri yapacağız. Tüm bu sıkıntılarla mücadele ederken genç kardeşlerimizi unutmadık “dedi.
“CUMHURBAŞKANI YENİ STADYUM SÖZÜ VERDİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son Bingöl ziyareti sırasında kendilerine yeni stadyum sözü verdiğini aktaran Yılmaz, “Futbol tabi öyle bir sektör ki artık ekonomi ile eşdeğer bir hale geldi. Büyük paraların döndüğü bir sektör haline geldi. Biz takımımızı cazip hale getirip çocuklarımızın Bingölspor’u tercih etmesini sağlayacağız. Sahiplenme duygusunu aşılayacağız. Şu anda stadyumun hınca hınç dolup taşması gerekiyor. Ama kısa süre sonra taşacaktır diye umuyoruz. İlk günden bu yana artış gösteren bir seyirci sayımız var. Yeni stadyum sözü aldık. Cumhurbaşkanımız geldiğinde bu sözü bize verdi. Programa alındı. İhalesi yapılacak. Tabi tüm bunlarla birlikte sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya da gayret gösterdik. Taraftarlarımız çeşitlkii okullarda öğrencilere kırtasiye yardımı götürdü.Biz kulüp olarak çeşitli köy okullarına giyim yardımı götürdük. Bingöl’de yaşayan tüm gençlerin çocukların bizlerde hakkı var. Ben kendi adıma o helalliği almak için çabalıyorum
Özeleştiri yapmak gerekirse de üniversitemizden yeterince yararlanamıyoruz. Hem taraftar çekemiyoruz. Hem de BESYO’dan faydalanamıyoruz. Bu konuda girişimlerde bulunmamız gerekiyor. Bir an evvel üniversite ile diyaloga girip hem spor adamı hem taraftar hem sporcu desteği sağlamayı planlıyoruz “şeklinde konuştu.
“BU YOLDA BİZE DESTEK OLANLARI UNUTMAYACAĞIZ”
Bizler bu işi başarırken Bingölspor’un yanında olan kimlerdir? Bu yola çıktığımız günden itibaren Bingöl Belediye Başkanımız Yücel Barakazi maddi manevi her anlamda bizlere destek sunmuştur. Allah ondan razı olsun. Onun yanında yeni Valimiz ki kendisi hiçbir müsabakamızı kaçırmadı. 81 vilayet içerisinde süper lig dâhil o ildeki maçı kaçırmayan ikinci bir vali yok. Kendisi geldiği günden bu yana yanımızdadır. Bir ilde Vali-Belediye Başkanı ilişkisi ancak bu kadar iyi olur. Bu da Bingöl için önemli bir katkıdır. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Tabi bunun yanında sayın bakanımız da öne çıkmayı sevmeyen bir adam ama sağolsun bir şekilde hep yanımızdadır. Bizim büyüğümüzdür. Başımızda olması yeterlidir.Benim sizden ricam şudur; Bingölspor’a kim yardım etmişse, kim sahip çıkmışsa, nereli olursa olsun, kim olursa olsun siz de ona sahip çıkın. Hangi koşul ve şartta olursa olsun sahip çıkın. Bingölspor ’un vefasını göstermeliyiz.Özellikle bu süreçte Valimiz, Belediye Başkanımıza, Bakanımıza, Bingölspor’a yardım ettikleri için kendim yönetim kurulum ve sizler adına teşekkür ediyorum. Mevkisi makamı fark etmeksizin Bingölspor’a yardım eden herkes başımızın üstündedir. Bingölspor bir kesimin değil her kesimin herkesin takımıdır. Biz bu duruşumuzu da her zaman koruyacağız. Herkese kapımız açıktır.
Bakın Bingölspor’a kim bir bardak su vermişse Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu takıma hizmet eden insan bu şehirden alacaklıdır. Çünkü hizmet ettiği bu şehrin çocukları evlatlarıdır. Bu şehrin çocukları Bingölspor formasıyla uyuyor. Bu şehrin çocukları iple haftasonunu çekiyor. Bingölspor sadece Bingöl’ün değil tüm dünyadaki Bingöllülerin takımıdır. Avustralya’dan Kanada’dan bizi takip eden arkadaşlarımız taraftarlarımız var. Herkes her hafta Bingölspor’u bekliyor. Deplasmana gittiğimizde birbirini yıllardır görmeyen kişiler tribünde karşılaşıyor. Bu bizim birleştirici gücümüzü gösteriyor. Her zaman bizim için 10 yaşındaki çocuk da 70 yaşındaki dede de saygıyı hak ediyor. İnsan olan saygıyı hak ediyor. Buraya gelen herkes bizim için değerli ve vazgeçilmezdir. Bizlerin yanında olduğu için bize güç verendir. Sizler yanımızda olduğunuz sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur “diye konuştu.
“SÜREKLİ GELİR SAĞLAYACAK PROJELER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ”
En büyük sıkıntılarının sürekli bir gelire sahip olamamak olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bununla ilgili kalıcı gelirler üretecek projeler üretmemiz lazım. Kendi adıma bazı projelerim var. Bingölspor’a ait bir tesis olsun istiyoruz. İçerisinde restoran, halı saha, düğün salonu, havuz çocuk parkı gibi çeşitli sosyal alanlar bulunan bir tesis olmasını ve bu projelerle kulübü ayakta tutacak sürekli gelirler oluşturmak istiyoruz. Bunun için de gerekirse Ankara’da çadır kurar bekleriz ”dedi.
Taraftarların sosyal medyanın gücünden faydalanmaları gerektiğini kaydeden Yılmaz, “Taraftar olarak da sosyal medyada twitter’da eksiğiz. Günümüz toplumunda sosyal medya önemli. Taraftarlarımız twitter hesapları açarak kulübümüzü takip edecek. Arkadaşlarına da önerecek. Burada büyüdükçe büyüyecek. Milyonlarca taraftar olarak büyüyeceğiz. Ve bir sözümüz dahi dünyada duyulacak. Bu konuda çeşitli sosyal medya fenomenlerinden de destek alacağız. Etkimizi sosyal medyadan göstereceğiz. Bingölspor’a katkı yapana orada destek olacak, katkı vermeyeni de gerekirse yereceğiz. Tabi kişilik haklarına hiçbir şekilde saygısızlık etmeden.
En büyük şampiyonluk lig atlamak değildir. En üstte yer almak değildir. Şampiyonluk beraber yürüyebilmek, beraber gülebilmek beraber ağlayabilmektir. Beraber paylaşabilmektir. Bir yükü paylaşmaktır. Asıl şampiyonluk budur. Futbolcusuyla, taraftarıyla hocasıyla, yönetimiyle beraber yol alabilmektir şampiyonluk. Nice takımlar gördük üst lige çıkıp yok oldu gitti. Kısa vadeli düşüncelerle bir yere varılmaz. Biz onurlu, gururlu şerefli mücadelemizi verelim. Sonra başarı gelir. Önemli olan Bingölspor’un liglerde yer alıp mücadele verebilmesidir. Bugün Türkiye’nin 81 ili var. 3 büyükler de dahil bizim taraftarımız gibisi yok. Fener Kayseri’ye geldiğinde Kayseri’deki Fenerliler gidiyor. Ama bizim onurlu gururlu Bingölspor’lu taraftarlarımız İzmir’e de geliyor. Manisa’ya da Mersin’e de geliyor. Bu takımın taraftarı yol mesafefark etmeksizin takımıyla beraber yürüyor. Yeri gelmiş aç, susuz kalmışlar edeplerinden gelip bizden bir şey talep etmemişlerdir. Ben bunların da farkındayım. Ama ben oldukça bu taraftarımızın her zaman yanındayım “ifadelerini kullandı.
“DESTEK VEREBİLECEK İNSANLAR VARLAR AMA YOKLAR”
Bingöl’de Bingölspor’a destek verebilecek çok sayıda insan olduğunu ama desteklerini esirgediklerini vurgulayan Yılmaz, “Biz bu memleketin gençleri için çabalıyoruz. Şehrimizde Bingölsporumuza çok farklı destekler sunabilecek insanlar var. Varlar ama yoklar. Şunu da söylüyorum. Bunun vebalini onların çocukları onlardan soracaktır. Sonuçta bu memleketin gençleri Bingölspor sayesinde iyi bir insan olabilmeyi, bir ekmeği bölebilmeyi, birlikte gurbete gidebilmeyi öğreniyorlar. Tribündeki kardeşlerim Türkiye’ye örnektir. Biz ilk yarıda ne küfürden ne saha içi olaylarından dolayı bir TL dahi ceza yemedik. Onlar her zaman bizim yanımızda oldular.”dedi.
“BU FİLMİN SONU MUTLU BİTECEK”
Güzel günlere olan inancını yineleyen Yılmaz, “Bugün burada bize destek için gelen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hiç merak etmesinler bu filmin sonu mutlu bitecek. Unutmayın hayatınızda zor zamanınızda yanınızda olmayanı geniş anınızda yanınızda tutmayın. Zor zamanınızda sizin yanınızda olanı da musalla taşına kadar bırakmayın. Bakın 4 aydır evine gitmeyen arkadaşımız var. İstanbul’da kendisi. Bingölspor için mücadele ediyor. Eşiyle bu yüzden sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız var. Bu kadar fedakar idarecilerimiz yöneticilerimiz var. Bu takım yaşasın diye herşeyi yaptılar. En büyük şampiyonluk da budur. Kalabalıklar geçicidir. Kalıcı olan bu hayatta sizin bıraktıklarınızdır. Bizler bir kişi de olsak yüz kişi de olsak doğru yaşamaya, bu kulübü en üst yerlere çıkarmaya ant içmişiz. Bu memlekette Bingölspor’dan fazla tanıtım yapan, gençlere sahip çıkan bir oluşum yoktur. Bu da bizim en büyük gururumuzdur.
Bingölspor üzerinde söz sahibi olan binlerce insan var. Ama burada değiller. Çünkü onlar sizin gibi değil. Onların bir çıkarı olmadan gelip burada oturmazlar. Ama burada olanların Bingölspor’dan bir çıkarı yoktur. Sizler Bingölspor’a vereceği olan insanlarsınız. Alacaklı değilsiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Haber Merkezi

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat