SON DAKİKA

TRT, Parayı Kurum Dışı Yapımlara Harcadı

Bu haber 27 Ocak 2018 - 13:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sayıştay’ın hazırladığı rapora göre, elektrik faturalarından 793 milyon TL toplayan TRT, 2 milyar liralık harcama yaptı. Kurum dışı yapımlar için 2016’da 1 milyar TL ödendi.
8 bin personeli olan TRT, bu paranın 1 milyar 32 milyon lirasını “kurum dışı yapımlara” aktardı. TRT’deki programlarda yer alan konuklara da, “istisna akdi” adıyla bir yılda 49 milyon lira para ödendi.
Sözcü gazetesinin haberine göre Sayıştay, TRT’nin “kurum personeli ile kurum içi yayınlara ağırlık vermesini” istedi. TRT son 10 yıl içinde 3 bin 455 adet dış yapım satın aldı. Aynı dönemde 4 bin 125 adet de kurum içi yapım gerçekleştirildi.
Sayıştay raporunda TRT’nin kurum dışı yayınlara para aktarmak yerine “kurum içi” yayınlara ağırlık vermesini önerdi. Raporda, “Bütün bunlara rağmen yine de dışarıya sipariş edilmesine karar verilenlerin, ne sebeple iç yapım biçiminde yapılamadığı, dış yapım olarak yapılmasına neden karar verildiği net olarak ikna edici gerekçeler ortaya konularak, yapım dışarıya sipariş edilmelidir” önerisinde bulunuldu.
Sözcü

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat