SON DAKİKA

Sıcak Hava Hayvan Sahiplerini Sevindirdi

Bu haber 27 Ocak 2018 - 13:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçen yıl kış mevsiminin çetin yaşandığı başta Bingöl ve Muş olmak üzere Doğu’daki pek çok ilde bu yıl karın yağmaması ve havaların hissedilir derecede sıcak geçmesi hayvan sahiplerini sevindirdi.
Geçen sene yer yer yaklaşık 4 metre karın yağdığı bölgede bu yıl karın yağmaması çiftçilerde endişeye yol açarken hayvan sahiplerini sevindirdi. Ağır kış şartlarında hayvanlarının bakımında zorlandıklarını ve çok sıkıntı çektiklerini belirten hayvan sahipleri, bu yıl karın yağmamasına çok sevindiklerini belirttiler. Bu yıl kar yağışının çok az olduğunu belirten hayvan sahipleri, hayvanların bakımlarını rahatlıkla yaptıklarını ve herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını söylediler.
“Hayvanlarımızın Bakımında Herhangi Bir Sıkıntı Çekmiyoruz”
Bu yıl havaların sıcak ve yağışsız geçtiğini belirten hayvan sahiplerinden Samet Öngan, hayvanlarının yem ve bakımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını söyledi. Geçen yıl çok zor şartlar altında hayvanlara baktığını belirten Öngan, bu yıl havaların sıcak geçmesinin kendileri için sevindirici olduğunu söyledi. Öngan, açıklamasında: “Bu yıl havalar çok sıcak ve yağışsız geçiyor. Hayvanların bakımında herhangi bir sıkıntı yaşamadığımız için sevinçliyiz. İlimizde geçen yıl kar kalınlığı yer yer 4 metreyi bulmuştu. Bu yılda herkes havaların çok soğuk ve çetin geçeceğini düşünmüştü ancak bu yıl havalar hiç kimsenin beklemediği kadar sıcak ve yağışsız geçiyor. Bu durumda biz hayvan sahipleri hayvanlarımızın bakımında herhangi bir sıkıntı çekmiyoruz” dedi.
“Havaların Sıcak Geçmesi Hayvan Sahiplerini Sevindirdi”
Sonbahar mevsiminde saman fiyatlarının da bin liradan satıldığını belirten hayvan sahiplerinden Metin Öngan ise, havaların iyi geçmesi sebebiyle saman fiyatlarının yeniden düştüğünü belirtti. Hayvan fiyatlarının sonbahar mevsiminde çok düşük olduğunu belirten Öngan, iki keçi verip bir ton saman alabildiklerini belirtti. Öngan, açıklamasında: “Sonbahar mevsiminde saman fiyatları bin liranın üzerine çıktı. Hayvan sahipleri kışın çok çetin geçeceğini düşünerek hayvanlarından bir kısım satıp saman almaya kalkıştı. Saman çok pahalı olduğu gibi hayvan fiyatları da çok düşük idi. İki keçi verip bir ton saman anca alınabiliyordu. Ancak havalar kimsenin tahmin edemeyeceği gibi sıcak geçince saman tüketimi de azalınca samanda fiyatta düştü. Kış mevsiminin böyle yağışsız ve sıcak geçmesi bu yıl biz hayvan sahiplerini sevindirdi” dedi.
“Geçen Yıl Keçilere Ağaç Yaprakları Verdim”
Geçen yıl kış mevsiminin çetin geçmesi sonucu hayvanlara bakmakta sıkıntı çektiğini belirten Erdal Öngan ise, kış mevsiminde yapraklı ağaçları hayvanlarına verdiğini, bu yıl ise ocak ayında bile kar yağmamasının kendisi için sevindirici olduğunu söyledi. Kış mevsiminde hayvanların bulunduğu yere saman çıkarmanın mümkün olmadığını belirten Öngan, samanı idareli kullanmak için yazın biçtikleri ağaçların yapraklarını keçilere verdiğini belirtti. Öngan, açıklamasında: “Geçen yıl hayvanların bakımında çok büyük zorluklar çektim. Samanımın yetersiz olduğunu anlayınca ve hayvanlarımın bulunduğu ahıra saman ulaştırmam mümkün olmayınca yaz mevsiminde biçtiğimiz ağaçların dallarını keçilere vererek samanı idareli kullandım. Bu yıl da kışın çetin geçeceğini düşünüyorduk ancak ocak ayında olmamıza rağmen halen kar yağışı yok denecek kadar az ve hayvanlarımıza rahat bir şekilde bakabiliyoruz. İnşallah bütün kışımız bu yıl böyle geçer, bizlerde hayvanlarımızın bakımında herhangi bir sıkıntı çekmeyiz” şeklinde konuştu.
Muş Ovası Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat