SON DAKİKA

Solhan'da Kalorifer Ateşçiliği Kursu Açıldı

Bu haber 26 Ocak 2018 - 15:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında çeşitli alanlarda 132 kurs açan Solhan Halk Eğitimi Merkezi, kurs açmaya devam ediyor.
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Mesleki ve Teknik Alanda 2 adet Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Kursu açan Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, gelen talepler üzere 3’üncü kursu açtı.
2017 yılı Kasım ayında açılan ilk kursun İlçe Jandarma Komutanlığı ve bağlı karakollarda çalışan personellere yönelik olduğu ve açılan kursa katılanlardan 23’ünün sertifika aldığı belirtildi.
Aralık 2017’de ikincisi açılan Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Kursunun ise vatandaşlara ve kamuda çalışanlara yönelik açıldığı ve bu kursa katılanlardan 9’unun sertifika almaya hak kazandığı belirtilirken 3’üncü kurs başvurularının ise İlçe Jandarma Komutanlığı ve bağlı karakollarda çalışan personeller tarafından olduğu ve 15 katılımcı ile kursun 24 Ocak 2018 Çarşamba günü başladığı öğrenildi.
Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliği Kursunda 48 saatlik eğitim programı uygulandığı ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere katılım belgesi verileceği belirtildi.
48 saatlik eğitim programı uygulanan katı yakıt kalorifer ateşçiliği kursunun 16 saatinin işçi sağlığı ve iş güvenliği hakkında eğitim verildiğini belirten Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç, kurs sonunda hem yazılı hem de uygulamalı sınavlar yapılıp başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini ifade etti.
Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçiliğinin tehlikeli bir meslek olmasından dolayı eğitimsiz kişilerin bu işi yapmaması gerektiğine dikkat çeken Tunç, Kazan güvenliği, çalışan ve çevre güvenliği, çevre temizliği ile hava kirliliğinin önlenmesi açısından önemli bir kurs olduğunu vurguladı.
Solhanın Sesi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat