SON DAKİKA

MEM'den Ücretli Öğretmenlik Açıklaması

Bu haber 26 Ocak 2018 - 16:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl il milli eğitim müdürlüğü ücreti öğretmenlikle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ücreti öğretmenliğe başvuru yapmak isteyenlerin 31 Ocak’a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanlığının 24/01/2018 tarihinde ücretli öğretmen MEBBİS modülünde yapmış olduğu güncelleme neticesinde İlimiz genelinde ücretli öğretmenlik yapmak isteyen adayların e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr) internet sitesi üzerinden ücretli öğretmen modülüne girip başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru yapmayan adaylara görev verilmeyecektir. Son Başvuru tarihi 31/01/2018 ‘dir.

Konu ile ilgili Müdürlüğümüze iletilen sorulara cevaben aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

  1. Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan ve 2. Dönem görevine devam edecek olan ücretli öğretmenler bu durumdan etkilenmeyecektir. Ancak bu durumda olan ücretli öğretmenler de e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar.
  2. 1.Dönem sistem üzerinden veya form doldurarak başvuru yapıp henüz görev almamış olan adaylar da e-devlet sisteminden başvuru gerçekleştirmek zorundadırlar.
  3. Sınıf Öğretmenliği alanında görev almak isteyen adaylar kendi alanı dışında sınıf öğretmenliği alanında 2. kez başvuru yapmalıdırlar.
  4. Bir aday birden fazla ilçeye başvuru yapabileceği gibi birden fazla branşta da sertifikası olması halinde başvuru yapabilir.
  5. Herhangi bir sertifikası olan adaylar (İngilizce, almanca, özel eğitim vb.) mezun olduğu alan dışında sertifika türüne göre görev almak istediği alana 2. kez başvuru yapmak zorundadırlar.”

Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat