SON DAKİKA

Dilenciler O İlçeyi İstila Etmiş Durumda

Bu haber 22 Ocak 2018 - 13:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde sayıları her geçen gün artan ve genellikle şehir dışından gelen dilenciler duygu sömürüsü yaparak vatandaşların iyi niyetini kullanıp para kopartıyor.
Genç ilçesinde son dönemlerde sayıları artan dilenciler vatandaşı canından bezdirdi. İlçede özellikle cami önlerini ve işyerlerini mesken tutan dilenciler duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para kopartıyor. İşlerini profesyonelce yapan dilenciler vatandaşları kandırmak için küçük çocuklarını kullanmaktan da geri durmuyor. Suriye’deki iç savaştan kaçıp geldiklerini, aç evsiz barksız olduklarını söyleyerek vatandaşları kandıran ve çoğu şehir dışından gelen sahtekar dilenciler Genç İlçesini adeta istila etti.
BÜYÜK PARALAR KAZANIYORLAR
Genç ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan küçük bir olay dilencilerin vatandaşları kandırarak büyük paralar kazandıklarını gözler önüne serdi. Vatandaşlardan topladıkları bozuk paraları ilçedeki bir camii tuvaletinde tümleyen dilencilerin tuvalet görevlisine söyledikleri dilencilerin aslında ne kadar büyük paralar kazandığının açık bir işaretidir. İsmini vermek istemeyen ve ilçedeki bir camide tuvalet sorumlusu olan bir şahıs iki bayan dilencinin kendisinden 60 tl bozuk para tümlediğini belirtti. Cami tuvaletlerinden sorumlu kişi dilencilerin kendisine tümledikleri 60 lirayı birkaç saat içinde kazandıklarını söyledi. Bu da sahtekar dilencilerin vatandaşların iyi niyetlerini nasıl suistimal ettiklerini gösteriyor.
VATANDAŞ GÖZ YUMULMAMASINI İSTİYOR
Genç ilçesini adeta istila eden dilencilerden bıkan vatandaşlar yetkililerden dilencilere göz yumulmamasını istiyor. Dilencilerin toplatılıp araştırılmasını isteyen vatandaşlar böylece gerçek durumlarının ortaya çıkarılması gerektiğini belirtiyor.
Genç Gazetesi