SON DAKİKA

"Kurumlara Eleman Yerleştirmekle İşsizliği Çözemeyiz!"

Bu haber 18 Ocak 2018 - 12:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün üretimi sağlayamadığını, her geçen gün daha da tüketim toplumuna dönüştüğünü vurgulayan Güler; ‘Üretmiyoruz, sadece tüketiyoruz. Kazancımız da dışarı gidiyor. En büyük sorunlarımızdan biri olan işsizliği, üretmekle, ticaretle aşabiliriz.
AK Parti 6. Olağan Kongresi’nin ardından resmen göreve Başlayan Güler, kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SÜTAŞ HASSASİYETİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongredeki coşku üzerine, Sütaş yönetim kurulu başkanı ile somut adımlar atmak için görüşme yapacağını söyleyen Güler; “Cumhurbaşkanımız hem salonda hem de kongre merkezinde o coşkuyu gördükten sonra özel kalem müdürüne, ‘Sütaş’ın yönetim Kurulu Başkanı Muharrem beyi benim uçağıma alın, İstanbul’a kadar bu işi çözeceğiz’ dedi. Başbakan Binali Yıldırım’ın da Sütaş’ın temel atma törenine katılacağını söyledi. Cumhurbaşkanımızın, Bingöl’e vermiş olduğu desteğin, göstermiş olduğu bağın işareti bir kez daha pekişmiş oldu. Sütaş’ı çok önemsiyoruz, neden çok önemsiyoruz peki. SÜTAŞ bizim ilimizin geleceğine, ekonomisine neşter vuracaktır” diye konuştu.
KURUMLARA ELEMAN YERLEŞTİRMEKLE İŞSİZLİĞİ ÇÖZEMEYİZ
İşsizlik karşısında üretken bir toplum olmamız gerektiğini kaydeden Güler, “En büyük sorunlarımızdan birisi olan işsizliği, üretmekle, ticaretle aşabiliriz. Biz burada İŞKUR ile hastaneye, postaneye yerleştireceğimiz elemanlarla Bingöl’ün işsizliğine çözüm bulamayız. Nasıl ki burada Üniversite kuruldu, cafe sektörü gelişti. Buda bir şekilde işsizliğe bir çözüm oldu. En azından birçok gencimiz bu cafe sektöründe iş bulup çalıştı. SÜTAŞ kurulduğu zamanda insanlar her işe dört elle sarılır buda iş imkânını, istihdamı arttırır” dedi.
“TEMBEL BİR TOPLUM OLDUK, ÇALIŞMIYORUZ”
Yerel ürünler yerine ulusal şirketlerce kurulan ve sermayesi dışarıya akan marketlere yöneldiğini belirten Güler, “Bingöl’deki para bir hafta 10 gün burada dolaşıyor sonra bir paketle dışarı gidiyor. Çünkü biz her şeyi dışardan alıyoruz. Hiçbir şekilde kendi malımıza para vermiyoruz. Paramız içerde dönse ekonomik sıkıntıların birçoğunu giderebiliriz. Çalışkan bir toplumdan tembel bir topluma dönüştük. Biz bir annemizi, babamızı ve kendimizi göz önüne getirelim bakalım. Çok tembel bir toplum olduk çalışmıyoruz, üretmiyoruz. Bugün pansuman çözümlerle kredi çekerek, bankalara giderek, devletten alarak geçiniyoruz ama arkamızdan gelen bir dalga var. Genç bir nesil var ve sürekli işsiz kalıyor. Bu gelen dalga yarın hepimizi boğacak” şeklinde konuştu.
“GÖÇ ALMAK İÇİN NEDENİMİZ YOK!”
Bingöl’ün her zaman dışarıya göç verdiğini ancak dışardan göç almadığını vurgulayan Güler; “Bingöl olarak dışardan göç alan bir il değiliz. Kendi köylerimizden göç alarak şehir olduk. Bugün Diyarbakır’a gittiğinizde birçok ilden insanın orada yaşadığını göreceksiniz. Bingöl’de kim var peki? yine Bingöllüler var. Genç, Solhan, Karlıova ve diğer ilçelerden gelenler var. Başka illerden neden göç alalım ki? Göç almak için sebebimiz nedir? Arazimiz yok, coğrafi olarak büyük bir araziye sahip değiliz. Urfa’da bulunan sosyal bir tesis Bingöl kadar bir alana sahip. Boş olan arazilerimizde betonlaşmaya girmiş gitmiş. Örneğin üniversitemiz büyüyemiyor, sıkıştı. Etrafında engeller var. Ama önü açık olmadığı için sıkıştı kaldı. Arazi fukarası bir iliz. Çözüm bulmamız lazım. Önünü açabileceğimiz, genişletebileceğimiz Bingöl için çözüm bulmak zorundayız. Biz AK Parti il teşkilatı olarak Bingöl halkı ile kucaklaşmaya hazırız, onların sorunları bizim sorunlarımızdır. Bundan önceki arkadaşlarımız gibi bizde halkımızın hizmetindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.
Gündem 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat