SON DAKİKA

Diyarbakır'da Görme Engelli Çocuklara Sesli Sinema Etkinliği

Bu haber 16 Ocak 2018 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, görme engelli çocuklar için sesli sinema etkinliği düzenledi. Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara ışıklı beyaz baston hediye edildi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından görme engelli çocuklar için sesli betimleme sinema seansı düzenlendi. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda düzenlenen etkinliğe Ali İhsan Arslan Görme Engelliler Okulundan yaklaşık 30 görme engelli öğrenci ve aileleri katıldı.
Etkinlik öncesi çocuklara kahvaltı olarak sandviç ve meyve suyu ikram edildi. Daha sonra sinema salonuna geçen çocuklar ve aileleri için sesli betimleme olarak hazırlanan “Buz Devri” isimli animasyon filminin gösterimi yapıldı. Görme engelli çocuklarla birlikte sinema salonunda bulunan bazı aileler ve şube müdürlüğü görevlileri ise film sırasında siyah göz bandı takarak görme engellilerle empati yaptı.
Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından ilk kez düzenlenen etkinlik sonrası çocuklara ışıklı beyaz baston hediye edildi. Etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade eden aileler, düzenlenen etkinlik için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat