SON DAKİKA

Bingöl'de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yapılabilecek Yerler

Bu haber 16 Ocak 2018 - 13:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valiliği il merkezinde toplantı ve yürüyüş alanlarına ilişkin bilgilendirme yaptı. Valilikten yapılan açıklamada,  yürüyüş ve toplantıların yapılabileceği mahalle ve caddelerin bilgisi paylaşıldı.
Yenişehir Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Saray Mahallesi ve Ilıcılar Beldesinde toplantı veya yürüyüş yapılacak alanlara ait bilgi paylaşımının yanı sıra afiş, ilan ve pankart asılacak noktalara ilişkin de bilgi verildi.
Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 6. ve 22. maddeleri ile bu Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesi uyarınca, 2018 yılı içerisinde İlimiz Merkezinde toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılabilecek yer ve güzergâhlar ile toplantı ve gösteri yürüyüşünün halka duyurulmasına yönelik ilan, afiş ve pankart asılacak yerler belirlenmiştir” denildi.
BİNGÖL MERKEZİNDE TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILABİLECEK YER VE GÜZERGÂHLAR
1.YENİŞEHİR MAHALLESİNDE:
MİTİNG (TOPLANTI) ALANI Genç Caddesi Telekom Kavşağından, Genç Caddesi Malazgirt Sokak ile Melikşah Sokağın arasında kalan kısma kadar olan alan (Telekom Kavşağı).
YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI İnönü Mahallesi Kültür Kavşağından Kültür Caddesi, Polisevi Kavşağından Eğitim Caddesi, Telekom Kavşağından miting alanı olan Genç Caddesi Malazgirt Sokağın kesiştiği yere kadar olan güzergâh.
2. KARŞIYAKA MAHALLESİNDE:
MİTİNG (TOPLANTI) ALANI Hikmet Tekin Bulvarı Anadolu Lisesi Caddesinin kesiştiği yerden (Karşıyaka Anaokolu önü), Stad Sokağın kesiştiği yere kadar olan alan.
YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI Erdem Sokak, Hz. Osman Cami yanı toplanma alanı, Erdem Sokağı takiben, Hikmet Tekin Bulvarı miting alanı olan Karşıyaka Anaokulu önüne kadar olan güzergâh.
3. SARAY MAHALLESİNDE:
MİTİNG (TOPLANTI) ALANI Çapakçur Viyadüğü Bulvarı ve Sağlık Caddesinin kesiştiği yerden, Sağlık Caddesi Kızılay Sokağın kesiştiği yer arasında kalan alan.
YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI Hastane Caddesinin D-300 Karayolu ile kesiştiği yerden, Hastane Caddesini takiben miting alanına kadar olan güzergâh.
4. ILICALAR BELDESİNDE:
MİTİNG (TOPLANTI) ALANI Çarşı Mahallesinde bulunan 600 M2’lik alan,
YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHI Çarşı Mahallesinde bulunan 600 M2’lik alan.
Ahmet Üstün/Bingöl Net

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat