SON DAKİKA

Kiğı Yüksekokul İstiyor, Duyan Var mı?

Bu haber 15 Ocak 2018 - 23:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıllardır dilden dile devam eden Kiğı’ya yüksekokul taleplerini 13 Ocak’ta Bingöl’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmek üzere hazırladıkları afişi spor salonunda içeri alınmayınca bu talep, yine başka bahara kaldı.
Ak Parti 6. Olağan kongresi günü Karşıyaka spor salonunu önüne ekibi ile gelen Kiğı Belediye başkanı Yılmaz Gündüz, hazırlattığı afişi, içeri aldıramadı.
Gündüz, hazırlattığı afişte “Sayın Cumhurbaşkanımız; Kiğı Belediyesi ve ilçe halkı olarak selam, sevgi ve hürmetlerimizi sunarız size, Ne olur! Bir Yüksekokul verin bize” diye yazdırmıştı ancak güvenlik görevlileri afişi içeri almadılar.
KİĞI’YA POZİTİF AYIRIM BEKLİYORUZ
Kiğı Belediye Başkanı Yılmaz Gündüz, “göreve geldiğimiz günden bu yana ilçe halkımızın da desteği ile yıllardır Yüksekokul hayalimizi gerçekleştirmek için çabalıyoruz, Üniversite rektörümüzü ziyaret ettik, “bize nüfusunuz yeterli değil” dedi. Bizde Kiğı eskisi gibi Adaklı, Yayladere ve Yedisu ilçelerinin tam ortasında yer almaktadır. Her Adaklı’lı, Yayladere’li ve Yedisu’lu aynı zamanda kendisini Kiğılı olarak görüyor dedik. Hiçbir komşu ilçemiz, Kiğı’ya engel olmadığı gibi, tam destek veriyorlar. Çevre illerde yeni bizim Üniversite ile aynı dönemde kurulan Munzur Üniversitesi, Çemişgezek nüfusu 3800, Pertek 5800, Erzincan Kemaliye nüfusu 4.905, Erzincan Çayırlı nüfusu 7800, Gümüşhane Üniversitesi dört ilçeye yüksekokul yaptırmıştır. Kiğı, Adaklı, Yedisu ve Yayladere toplam nüfusu 14000 civarındadır. İlçeler gelişmeden, ilimiz gelişmiş olamaz” diye konuştu.
Bingöl Haberci 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat