SON DAKİKA

Erdoğan: "Bingöl'de SÜTAŞ'ın İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor"

Bu haber 13 Ocak 2018 - 20:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karşıyaka Spor Salonu’nda, AK Parti Bingöl 6. Olağan İl Kongresi’nde partililere hitap etti. Erdoğan SÜTAŞ firmasının Bingöl’de bin 60 kişiye doğrudan istihdam, 8 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlayacak fabrikasının inşaat çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Erdoğan, Bingöl’e her gelişinde daha gelişip büyüdüğüne şahit olduğunu vurgulayarak, kentin ekonomik ve ticari alanlarda göz doldurduğunu söyledi. Yapılan yatırımlarla Bingöl’ün çehresinin değiştiğine de işaret eden Erdoğan, şehrin, bölgenin cazibe merkezi haline dönüştüğünü aktardı.
Bingöl’de sadece tarım ve hayvancılıkta değil üretim, sanayi ve istihdamda da büyük atılımlar gerçekleştirildiğine işaret eden Erdoğan, istihdam seferberliğinde Bingöl’ün 81 il arasında istihdamını en fazla artıran üçüncü il olduğunu söyledi.
Güvenlik artıp terör örgütünün baskısı kalktıkça tüm Doğu ve Güneydoğu illerinin yeni fabrikalarla, üretim tesisleriyle, gençlere iş imkanı sunacak yeni projelerle tanıştığını kaydeden Erdoğan, SÜTAŞ firmasının Bingöl’de bin 60 kişiye doğrudan istihdam, 8 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlayacak fabrikasının inşaat çalışmalarının sürdüğüne değindi.
Bölgenin en büyük entegre tesisi olacak proje tamamlandığında Bingöl ve çevre illerin, maliyeti 144 milyon dolar olan tesisten faydalanacağını ifade eden Erdoğan, tesiste 10 bin kapasiteli damızlık süt sığırı çiftliği ve 5 bin kapasiteli besi çiftliği olacağını anlattı.
Bizzat takip ettikleri bu projenin en kısa sürede faaliyete geçmesini arzu ettiklerini dile getiren Erdoğan, Kentpark projesiyle de ilde bir cazibe merkezi ve turizm kompleksi inşa edecekleri müjdesini verdi.
Erdoğan, bu kompleksin içinde de 500 yataklı bir termal otel, bir alışveriş merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzları, spor tesisleri, yapay göl ve kent ormanının bulunacağını kaydederek, “Bingöl’ü bir üst lige taşıyacak bu projenin de en kısa sürede tamamlanmasını diliyorum.” dedi.
Başbakan Erdoğan, kentteki doğalgaz yatırımları ve Bingöl Üniversitesinin çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Erdoğan, gençlere Bingöl’de yapılan Çapakçur köprüsünden memnun olup olmadıklarını sorarak, “Biliyorsunuz, Çapakçur deresi üzerinde bir köprü vardı. Fakat bu köprü Bingölümüzün ihtiyaçlarını karşılamıyordu. Yaklaşık 30 milyon liralık bir yatırımla 16 ayaklı, 547 metre uzunluğunda, 28 metre genişliğinde son derece modern bir köprüyü 7 ay gibi rekor bir sürede tamamlayarak Bingöllü kardeşlerimizin emrine sunduk.” diye konuştu.
Aynısını Bingöl depreminde de yaptıklarını, deprem olduktan 24 saat içinde Bingöl’e geldiğini hatırlatan Erdoğan, “Deprem oldu atladık, geldik. Niye? Çünkü depremden dolayı mağdur, mazlum duruma düşmüş olan Bingöllü kardeşlerimi yalnız bırakamazdım.” dedi.
Erdoğan, deprem sonrasında Bingöl’de dolaştıklarını, incelemelerde bulunduklarını belirterek, süratle konutlar yapmaya başladıklarını söyledi.
Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hani bizden öncekilerin böyle dertleri var mıydı? İşte o Düzce depremleri, Kocaeli, o zaman iş başında olanların böyle dertleri var mıydı? Ama biz dertliyiz dertli. Bizim derdimiz var. Biz bu millete aşığız aşık. Şimdi de Çapakçur vadisini ıslah çalışmaları devam ediyor. Yeni viyadüğümüzün altından geçecek vadi mesire alanları, çevre düzenlemeleri ile gerçekten Bingöl’ün güzelliğine güzellik katacak. Bak, Cevdet ona göre takip edeceksin. Bingöl bir şehir meydanına ve Selçuklu mimarisiyle şehrin sembolü olacak yeni bir hükümet konağına da kavuşuyor. Eski hükümet konağımızın altı otopark, üstü kent meydanı olacak şekilde düzenlenecek. Sağlık alanında il merkezi ve ilçelerdeki hastanelerimizi yeniledik. Bingöl merkez devlet hastanemize 200 yataklı bir blok daha ilave ederek, kapasitesini daha da arttırdık. Ayrıca Solhan, Karlıova, Genç ve Kiğı ilçelerimize devlet hastaneleri yaptırdık.”
2003’deki depremden sonra Bingöl’ün yeniden inşa edildiğini, son 15 senede 5 bin 544 konut inşa ederek, sahiplerine teslim ettiklerini vurgulayan Erdoğan, 2002’de Bingöl’de sadece 5 kilometre bölünmüş yol olduğunu, AK Partinin 221 kilometre bölünmüş yol yaparak, bunu 226 kilometreye çıkardıklarını belirtti.
Halen Bingöl’de yatırım maliyeti 1,6 milyar lira olan 6 adet yol projesinin devam ettiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:
“Ulaşım projelerimiz tamamlandığında Bingöl doğu, batı, kuzey, güney yönünde adeta bir kavşak noktası olacak. Bingöl-Solhan yol ayrımı, Yenibaşak yolu ile Bingöl-Kartal-Sancak yoluna bu yıl başlıyoruz. 2013 yılında bizzat gelerek Bingöllü kardeşlerimi havalimanı ile buluşturduk. Tamam biz yaptık, biz yaparız. Çünkü biz ne dedik. ‘Biz ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız.’ Bunları bilmeyen gençlere anlatın. Havalimanımızın yolcu trafiği 2013 yılında 29 bin kişiyken 2017’de 166 bine yükseldi. Halep oradaysa, arşın Bingöl’de. İstanbul Anadolu yakasından Bingöl’e karşılıklı uçuşlar inşallah 17 Ocak’ta başlıyor.”
25 milyon lira ile kaynak kullanarak bir kayak tesisi inşa ettiklerini, bu tesisi pistleriyle teknik teçhizatları ile 70 yataklı otel binasıyla hizmete sunduklarını belirten Erdoğan, tesise 2016-2017 sezonunda gelen kişi sayısının 100 bini aştığını dile getirdi.
Bingöl şehir merkezinin 2040’a kadar olan içme suyunu ihtiyacını karşıladıklarını, son 15 yılda Bingöl’e 103 milyon lirası hayvancılık olmak üzere toplam 196 milyon lira tarımsal destek sağladıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:
“AK Parti demek hizmet demektir. Eser, proje, üretim, kalkınma demektir. Biz ‘aşkınan çalışan, yorulmaz’ diyerek, halka hizmeti, Hakka hizmet olarak gören bir kadroyuz. Biz fani olan bu dünya hayatını, ahiretin tarlası olarak gören ve bunun içinde geride hoş bir seda bırakmanın gayreti içerisinde bir hareketiz, bir kadroyuz. 15 yıldır ne şehirlerimiz arasında ne de vatandaşlarımız arasında asla ayrım yapmadık. Yapılmasına da müsaade etmedik. İnsanlarımızın etnik kimliğine inancına, meşrebine, mezhebine bakmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden 80 milyonun tamamını kucakladık. İstanbul’da ne varsa, Diyarbakır’da da o olsun. Ankaralı hangi hizmeti alıyorsa, Bingöllü de onu alsın diye gayret gösterdik. Türkiye’nin geçtiğimiz 15 senesi Rabbimin lütfu ve ihsanı sayesinde ülkemize her alanda baştan sona eserlerle donattığımız bir dönem oldu. İnşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
Bugünlere kolay gelinmediğini, son 15 yıl içerisinde oyunları boza boza, fitne teşebbüslerini, milleti birbirine düşürmeye yönelik kaos senaryolarını yırta yırta geldiklerini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:
“Hiçbir kazanımımız bize altın tepside sunulmadı. Elde ettiğimiz hiçbir başarı tesadüfen ortaya çıkmadı. Ülkemizin yakaladığı her başarıda, katettiğimiz her mesafede, alnımızın teri var. Bingöllü kardeşlerim gibi milletimizin desteği, duası, niyazı var. Bir taraftan terör örgütleri, diğer taraftan vesayet odaklarıyla mücadele ederken, diğer taraftan vatandaşlarımıza hizmet ettik. Kardeşlerimizi ve kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Ekonomide ileri giderken, demokrasiyi, kültürel hak ve özgürlükleri ihmal etmedik. Klavyelerin dillerini çok iyi okuduk. Tabelaların, inançların üzerindeki baskı ve ötekileştirmeye biz son verdik. Üniversite kapılarında gözü yaşlı bekleyen kız çocuklarımızın sorunlarını sizlerin desteğiyle biz çözüme kavuşturduk. Başörtülü kızlarımız üniversite kapılarında ne çile çektiler biliyorsunuz değil mi?”
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat