SON DAKİKA

Vatandaşlar MHRS Hakkında Bilgilendirildi

Bu haber 11 Ocak 2018 - 10:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı tarafından vatandaşların MHRS kullanım oranını arttırmak amacı ile “Siz Hastanede Beklemeyin, Hastane Sizi Beklesin” sloganıyla çalışmalara başladı.
Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm hastanelerde birçok alana Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) ilişkin bilgilendirici afişler asılıp, kurulan standlar ile vatandaşlara MHRS randevu sistemi ile ilgili bilgilendirilmeler yapıldı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “MHRS’nin temel hedefi hastanelerde muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırıp, hastane ve poliklinik önlerindeki kalabalıkları azaltarak herkes için daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlanmasıdır. Amaç vatandaşların kendi zamanlarını doğru yönetmeleridir. Hastanelerde kaynak kullanım ve dağıtımının ölçülmesi suretiyle sağlık hizmetlerinde verim ve kalitesinin artırılmasıyla MHRS verileri sayesinde sağlık politikalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımını sağlamaktır” denildi.
Telefon ve internet üzerinden randevu alma yöntemlerine ilişkin de bilginin verildiği açıklamada şunlar kaydedildi:
MHRS’den randevu nasıl alınır?
“182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.”
İnternet üzerinden de randevu almak için ise “hangi şehirden hangi hastaneden randevu alacak olursanız https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yaparak merkezi hastane randevu sistemi mhrs’den randevu alınabilmektedir. Ancak randevu alma işlemini yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bunun için de üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir.”
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat