SON DAKİKA

Genç'te PKK'nın Kış Üstlenmesine Operasyon

Bu haber 10 Ocak 2018 - 20:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde PKK’nın kış üslenmesini engellemek ve teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla yapılan operasyonda; patlayıcı yapımında kullanılan kimyasal madde, piyade tüfeği fişeği, çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.
Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl ili Genç ilçesi mülki sınırlarında, 10 Ocak 2018 tarihinde BTÖ’nün kış üslenmesini engellemek ve teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla icra edilen operasyonda 800 Kg. Amonyum Nitrat, 300 Kg. EYP yapımında kullanılan kimyasal madde,(Alüminyum Tozu Karışımı, 1 Adet tuzaklanmış EYP, 2 Kg. patlayıcı yapımında kullanılan kimyasal madde, 16 Adet elektrikli fünye, 18 Adet EYP alıcısı ve vericisi, 30 Metre EYP düzeneğinde kullanılan çift nakilli kablo, 50 Adet 5.56 mm. M-16 Piyade tüfeği fişeği ile bol miktarda yaşam ve giyim malzemesi ele geçirilmiştir.” denildi.
Açıklamanın devamında; “Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde bölücü terör örgütü ile mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.” ifadelerine yer verildi.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat