SON DAKİKA

Bingöl, Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Bu haber 08 Ocak 2018 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sarıkamış şehitleri, şahadetlerinin 103. yıl dönümünde Bingöl’de düzenlenen yürüyüşle anıldı.
Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yılı dolayısıyla Eğitim Caddesi’nde başlayan yürüyüşe, Bingöl Valisi Ali Mantı, 49’uncu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ersin Altay, Belediye Başkanvekili Halim Sugü, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüşün ardından Valiliğin önünde yapılan anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, “Sarıkamış harekâtının şanlı tarihimizin hüzünlü yapraklarından biri olarak hafızalarımıza yerleşmiş bir yiğitlik destanıdır. Mehmetçik hiç bir mazeretin arkasına saklanmadan vatanına, istiklaline kastedenlere karşı çelik sinesini siper etmiştir” dedi.
Programın ardından konuşan Vali Mantı, “Biz millet olarak vatan savunmasının imandan olduğuna inanan bir milletiz, biz vatan, bayrak, ezan ve toprak dendiği zaman en kutsallarımızı hiç tereddüt etmeden feda etmeye hazır olan bir milletiz. Biz doğusundan batısına güneyinden kuzeyine kadar ülkemizin birlik ve beraberliği için gerek içerden gerek dışardan gelebilecek tehlikelere karşı topyekûn olarak canımızla tüm değerlerimizle karşı koymaya, savaşmaya ülkemizin birlik ve beraberliğini korumaya yıllar önce olduğu gibi bundan sonrada var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Biz bir milletiz. Tek bayrak, tek ezan, tek millet sloganı ile gerçeklik etrafında birleşmiş bir milletiz. Biz tarihimizle kültürümüzle, ruhumuzla, coğrafyamızla bir milletiz. Bu ülkedeki bu iman bu ülkedeki bu sadakat, milletimizin arasındaki dayanışma ve kaynaşma sürdüğü müddetçe bu ülkeyi kimse bölemeyecektir” dedi.
Program edilen dua ve kur’an tilavetinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat