SON DAKİKA

2018 Yılının İlk Buzağısı Solhan'da Doğdu!

Bu haber 05 Ocak 2018 - 16:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının buzağı ölümlerinin önlenmesi yılı ilan ettiği 2018 yılının ilk buzağısı Bingöl’ün Solhan İlçesine bağlı Yiğitharman köyünde doğdu.
Bingöl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yakup Avcı’ya ait TR125814 işletmesinde 01.01.2018 tarih ve 00:10 saatinde sağlıklı bir dişi dana dünyaya geldi. Bingöl İli Solhan ilçesinde Serbest Veteriner Hekim olarak görev yapan Ersin Mollaoğulları gözetiminde doğum geçekleştirildi. TR12464463 kulak küpeli Simental ırkı ineğimizin sağlıklı dünyaya getirdiği buzağımızın ilk müdahaleleri serbest veteriner hekim ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz personeli tarafından gerçekleştirildi.” denildi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım ise “Bakanlığımız Buzağı ölümlerinin önlenmesi yılı kapsamında dünyaya gelen buzağı sahibi Yakup Avcı’yı telefonla arayarak hayırlı olsun temennilerinde bulundu. 2018 yılının ilk buzağısı ilimiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olsun diyerek buzağımızın sağlıklı büyümesi için personellerimiz üreticilerimizin her daim yanında olacaktır” dedi.
Yıldırım, ayrıca, üreticinin moral ve motivasyonunu en üst seviyede tutabilmek adına üreticiye 1 adet çeyrek altın ve 5 torba buzağı yemi verileceğini, doğumu gerçekleştiren serbest veteriner hekim Ersin Mollaoğulları’nın da kurumca ödüllendirileceğini belirtti.
Haber Merkezi

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat