beylikdüzü escort bayan

SON DAKİKA

Diyarbakır'da Zeytin Üretimi İçin Çalışma Başlatıldı

Bu haber 04 Ocak 2018 - 21:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İstihdamı arttırmak ve mevsimlik işçi göçünün önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, zeytin üretmek için deneme amaçlı çiftçilere 500 zeytin fidanı dağıtarak dikimini yaptı.
Büyükşehir Belediyesi, İstihdamı arttırmak ve mevsimlik işçi göçünün önüne geçmek amacıyla Diyarbakır’da zeytin üretimi için denemelere başladı. Türkiye bitki haritası baz alınarak başlatılan deneme çalışması kapsamında iklim ve toprak yapısıyla uygun olan Çermik, Dicle ve Çınar ilçelerinde 500 zeytin fidanı dikildi.

6 mahallede 500 ağaç dikildi

Türkiye bitki haritasına göre saha çalışması yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Çermik’in Bademli, Dicle’nin Gölbaşı ve Çınar’ın Acıkuyu, Ekindere, Belenli ile Kazçiçeği mahallelerinin iklim ve toprak yapısıyla zeytin üretmeye uygun olduğunu belirledi. Yapılan çalışmanın ardından fidanları mahallelere götüren ekipler, burada belirledikleri alanda çiftçilerle birlikte dikimini gerçekleştirdi.
Her mahallede yaklaşık bir dekarlık alan belirleyen ekipler, 12 farklı arazide 45’er fidan dikimi yaptı. Zeytin fidanları 2 yıl boyunca gözlemlenecek. Büyükşehir Belediyesi, ağaçlardan ürün elde edilmesi durumunda belirlenen bölgelerde çiftçilere zeytin fidanı dağıtımına başlayacak.
Haber Merkezi

Sertaç Dilda - Mala Me Sertaç Dilda - Buke Sertaç Dilda - Reşe Ez Brindar Mame (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Reşe (feat Bawer Beyani) Sertaç Dilda - Kurdish Mashup Sertaç Dilda - feat Deniz Sarıca-Sevin Gayrı Sertaç Dilda - Welate Gurbete Sertaç Dilda - Bunca Gamı Bunca Derdi Sertaç Dilda - Welate Gurbete (Remix) Sertaç Dilda - Yalan Dünya

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat