SON DAKİKA

Vali Mantı Bingöl'de ki Hizmetleri Anlattı!

Bu haber 03 Ocak 2018 - 20:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, TRT GAP Diyarbakır radyosuna ‘Valiliğin 2017 faaliyetleri ve 2018 hedefleri’ hakkında açıklamalarda bulundu.
Vali Mantı yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“2017 yılının planlanan hedefler açısından gayet verimli geçtiğini ifade edebilirim. Beklentilerimizin ve hedeflerimizin büyük çoğunluğu hamdolsun gerçekleşti. İlimizde güzel gelişmeler yaşandı. İllerimizdeki olumlu örneklerin çoğalması ülkemize katkısından dolayı bizleri ayrıca mutlu etmektedir. İllerimiz geliştikçe ülkemizde bundan nasibini alıyor.
İlimizin önemli projelerinden biri olarak 5.5 Milyon euroluk İŞGEM projesinden söz edebiliriz. Söz konusu proje bu yıl açıldı, faaliyetlerine devam etmektedir.
Bir diğer projemiz Tekstilkent projesi idi. 1000 kişinin istihdam edileceği bu projeninde yatırım maliyeti 11 Milyon TL. Bu projeyi işsizlik problemini de düşünerek önemsiyoruz.
Şehrimizin iki yakasını birbirine bağlayan Çapakçur Viyadüğünün paylaşmak isterim. Uzunluğu 547m olan Çapakçur Viyadüğünün ilimiz için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum.
Hem ilimiz hem de bölgemiz için bizleri heyecanlandıran bir diğer yatırım başlığımız ise Sütaş’tır. Bu projenin yaklaşık maliyeti 144 Milyon Dolardır. İlk etapta 1500 kişinin istihdamının düşünüldüğü bu projede ilerleyen zamana ve kapasite artışına bağlı olarak 5-10 bin istihdam hedeflenmektedir.
2018 yılında devam edeceğimiz bir diğer projemiz ise Kentpark projesidir. Jeotermal kaynakları açısından ilimizin potansiyelini daha zengin bir vizyon ile kullanıma sokacak bu projeyi de ziyadesiyle önemsiyoruz. Ilıcalar beldesinden şehir merkezine çekilecek olan hatlar üzerinden geniş bir alanda farklı hizmet modellerini içeren bir proje üzerinde çalışıyoruz.
Sosyal hayatı destekleme amacıyla 2017 yılında ilimizde 1. Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi yapıldı. 81 ilimizden kadın girişimciler kongremize katıldı.
Yine aynı amaçla ilimizde 2017 yılında 1. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali yapıldı. Bu faaliyetimiz Ulusal basında ciddi yankı buldu.
Sportif faaliyetleri desteklemek ve teşvik etmek amacıyla 12 Bingölspor ile ilgili yoğun bir çabamız var. Şehrimiz açısından kulübümüz bir marka ve aidiyet. Gençlerimizin takımımıza ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.
2017 yılında Bingöllü atletimiz Yavuz Ağralı Balkan Maraton Şampiyonasında birinci olarak bizlere büyük bir gurur yaşattı. İlimizde özellikle atletizm branşında güçlü bir altyapı olduğunu söyleyebilirim.
Tamamlanan ve devam eden projelerimizi paylaşma imkânı sunduğu için TRT GAP Diyarbakır Radyosuna teşekkür ederim.”
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat