SON DAKİKA

Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi Açıldı

Bu haber 03 Ocak 2018 - 12:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Genç ilçesinde yaşlı ve ruhsal engelli bireylere yönelik yatılı olarak hizmet veren bakım merkezi açıldı. Bingöl’de ilk olma özelliği taşıyan bakım merkezinde hasta kabulüne başlandı.
Özel Bingöl Bakım Merkezi Yetkilisi Enver Birim, Genç ilçesinde yaşlı ve ruhsal engelli bireylere yönelik yatılı olarak hizmet veren bakım merkezinin hizmete açıldığını söyledi.
Birim, “Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Özel Bingöl Bakım Merkezi hizmete açılmıştır. Yaşlı ve ruhsal engelli bireylere yönelik yatılı olarak hizmet veren bakim merkezi, ruhsal ya da yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen rahatsızlıklardan dolayı ailesi tarafından bakım ihtiyaçlarının karşılanamadığı engelli bireylerin yatılı olarak kaldığı bir merkezdir.
Tüm sağlık hizmetleri ve bakım ihtiyaçları ile günlük tedavileri, alanında eğitim görmüş bireyler tarafından sağlanmaktadır. Ruhsal engelli bireylerin periyodik olarak zihinsel, duygusal ve fiziksel aktiviteler ile tedavilerinin takip edilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması yazılı standartlar ile belirlenmiştir. Doktor, hemşire, psikolog ile idari personelin tamamı bu görevlerini standartlar ölçüsünde yürütmektedir.
Günlük yaşam standartlarını yerine getiremeyen, tedavi ve öz bakım ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalan bakıma muhtaç yaşlı ve ruhsal engelli bireylerin yakınları bu ihtiyaçların karşılanması için merkezimize gelip bilgi alabilirler” dedi.
Genç İlçesi Kültür Mahallesi Terminal Cad. No: 4 adresinde açılan bakım merkezinde hasta kabulüne başladığı bildirildi.
Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat