SON DAKİKA

Bingöl'de Tecavüz Olayı Asılsız Çıktı

Bu haber 25 Aralık 2017 - 12:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dün akşam sosyal medyada #bingöldeistismarvar hastagı ile yayılan bir iddianın asılsız çıktığı öğrenildi.
Dün gece pek çok sosyal medya kullanıcısı #bingöldeistismarvar hastagı ile Bingöl’de 8-9 kişinin gece geç saatlerde dersaneden çıkan bir genç kıza tecavüz ettiğini iddia ederek Bingöl aleyhine propaganda yapmaya başladı. Olayın şoku ile pek çok Bingöllünün de olaya tepki verdiği görülürken olayın asılsız olduğu ortaya çıktı.
Geçtiğimiz günlerde Bingöl’de yaşanan 3 ayrı cinsel istismar olayı üzerine böyle bir iddianın yeniden gündeme gelmesi üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. Kimi sahte hesaplardan sokağa çıkma çağrıları yapılırken, sukunete çağıran paylaşımlarda bulunanlarda oldu. #bingöldeistismarvar hastagı kısa süre içerisinde Türkiye gündemine girerken olayın asılsız olduğu öğrenildi.
Valilik Yalanladı
Bingöl Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son günlerde bazı sosyal medya hesaplarından “Bingöl’de Tecavüz, Uyuma Bingöl, Susma Bingöl, Bir Genç Kızın Hayatı Daha Karardı” başlıkları altında gerçeği yansıtmayan paylaşımlarda bulunularak vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yönünde tahrik edildikleri müşahede edilmiştir.
Güvenlik birimlerimize intikal eden cinsel istismar ve tecavüz vakalarının öncelikle ve ivedilikle tahkikatı yapılmakta ve sonuçlandırılmaktadır. Son olarak 26.11.2017 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden Çocuğun cinsel istismarı, şantaj ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuyla ilgili yapılan tahkikat neticesinde 6 kişi gözaltına alınmış olup bunlardan 5’i adli makamlarca tutuklanmıştır.
İlimizde sosyal medyada paylaşılan tecavüz iddiası bağlamında herhangi bir olay meydana gelmemiştir. Yapılan paylaşımların halkı kışkırtarak toplumun huzurunu bozmayı, asayiş ve güvenliğini akamete uğratmayı hedeflediği değerlendirilmektedir.
Vatandaşlarımızın sosyal medya aracılığıyla yayılmaya çalışılan ve halkı sokağa çağırmak suretiyle huzur ve asayişi bozmayı amaçlayan bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri toplumun huzurunu bozmak isteyenlerin hedeflerine ulaşmalarının önündeki en büyük engel olacaktır. Güvenlik birimlerimiz halkımızın huzuru ve güvenliği için 7 gün 24 saat görevleri başındadır” denildi.
Ahmet Üstün/Bingöl Net

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat