SON DAKİKA

Bilinçli Antibiyotik Kullanımına Dikkat Çektiler

Bu haber 23 Aralık 2017 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç İbn-i Sina Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğrencileri bilinçli antibiyotik kullanımına dikkat çekmek amacıyla yaptıkları bilgilendirme sunumunda antibiyotiğin bilinçsizce kullanıldığında ne gibi zararlara yol açacağının önemini vurguladı.

Genç İbn-i Sina Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğrencileri Genç Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezinde düzenledikleri bilgilendirme seminerinde bilinçli antibiyotik kullanımına dikkat çektiler. İnsanların antibiyotik konusunda yanlış bilgilere sahip olduklarını ve bilinçsizce antibiyotik kullandıklarının altını çizen öğrenciler yaptıkları görsel ve yazılı sunumda antibiyotiğin bilinçsizce kullanıldığında ne gibi zararlar yol açacağını belirtti. Yapılan sunumda vatandaşların her rahatsızlandıklarında antibiyotiğe başvurmalarının doğru bir tercih olmadığına vurgu yapan öğrenciler her hastalığın ayrı bir ilacının olduğuna ve doktorların yazmadığı sürece antibiyotiğin kullanımının doğru olmadığına dikkat çektiler.
FAZLA İLAÇLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ İÇİN ÇALIŞMA YAPILACAK
Genç İbn-i Sina Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi yönetimi öğrencileriyle birlikte hayata geçireceği çalışma kapsamında Genç’te eczanelerle analaşarak eczanelere geri dönüşü kutuları koyarak evlerde fazla ilaçları toplayıp ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmayı hedefliyor. Çalışmanın önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor. Okul yönetimi ve öğrenciler bu konuda vatandaşların duyarlı davranmalarını istediklerini dile getirdi.
Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat