SON DAKİKA

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Bu haber 21 Aralık 2017 - 0:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Çalıştayı” düzenlendi.
Çalıştaya, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, İl Müdür Yardımcısı Orhan Varan ve kurum temsilcileri katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, Bingöl Üniversitesi VİP yemek salonunda düzenlenen çalıştayda yaptığı konuşmada, çalıştayın iki gün süreceğini belirtti.
Çalıştayın kentte kadına şiddetin önlenmesi konusunda izlenecek yolun belirlenmesi için önemli olduğunu dile getiren Çakan, şöyle konuştu:
“Bu çalıştayımız için kurumlarımızdan görevlendirilen arkadaşlarımızla iki gün burada çalışmalar yapılacak. Kadına şiddet ve bununla mücadele konusu detaylı masaya yatırılacak. Öncelikle şiddetin olmadığı bir dünya diliyoruz. Son yıllarda kadına yönelik şiddet toplumun kanayan bir yarası haline geldi. Bizler bu sorunu ortadan kaldırmak için her zaman taşın altına elimizi koymaktan geri durmayacağız. Şiddetin sona ermesi için yapabileceğimiz neler varsa onları konuşacak ve bunu rapor haline getireceğiz. Her kurum yetkilisinin kadına yönelik şiddetin önlenmesi konusunda en iyi çalışmayı yapacağına inanıyorum.”
Çalıştayın ilk gününde, yerel düzenlemelerin mevzuatla uyumlaştırılması, toplumsal farkındalık ve zihniyet dönüşümü, koruyucu ve önleyici hizmet sunumu, iş birliği ve koordinasyon konuları görüşüldü.
Haber Merkezi
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat