SON DAKİKA

Solhan Önemli Bir Yarışmaya Ev Sahipliği Yaptı

Bu haber 20 Aralık 2017 - 13:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Solhan’da Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışması Solhan’da yapıldı.
Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi organizatörlüğünde Solhan Ulucamii’de düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Camiası, Din görevlileri ile çok sayıda Kur’an-ı Kerim sevdalısı katıldı.
Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması ve Hafızlık yarışması olmak üzere üç dalda yapılan yarışmalara il genelinden 6 okuldan öğrenciler katıldı.
Bu yıl ikincisi düzenlenen ve ilki Bingöl Merkez’de yapılıp ikincisi Solhan İlçesinde yapılan Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Bingöl Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hamza Bürçün il birincisi oldu. Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması’nda Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Andıç il birincisi olurken Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında ise Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Veysel Barut il birincisi oldu.
Yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Plaket ve Solhan Kaymakamlığı tarafından altın ödülü verilirken Solhan İlçe Müftülüğü tarafından tüm yarışmacılara Kur’an-ı Kerim hediye edilip birincilere ödül verildi. Solhan Belediyesi tarafın tüm yarışmacı ve jüri üyelerine hediyeler verilirken yarışmaya ev sahipliği yapan Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi tarafından yarışmacılara katılım belgesi ve jüri üyelerine ise teşekkür belgesi verildi.
Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden ve katılımcılara da teşekkür eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasını Solhan’da gerçekleştirdiklerini belirtti.
İlk yarışmanın Bingöl’de yapıldığını ve bu yıl ikincisinin Solhan’da yapıldığını belirten Engin, Milletimizin Kur’an-ı tanıma ve Kur’an etrafında birleşme amacıyla bu yarışmayı yaptıklarını belirtip yarışmaya katılan tüm öğrencileri birinci olarak değerlendirdiklerini söyledi.
Yapılan yarışmada birinci olan öğrencinin Bölge’de Bingöl’ü temsil edeceğinden birinci belirleme gerektiğini söyleyen Engin, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik edip katılımcılara da teşekkür etti.
Bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Sadâ Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasına ev sahipliği yapan Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi Müdürü İhsan Sönmez, Din öğretimi Genel Müdürlüğü’nün mesleki yarışmaları kapsamında yapılan yarışmaya ev sahipliği yaptıklarını belirtip yarışamya katılan öğrencileri tebrik edip başarılar diledi.
Gündem 12

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat