SON DAKİKA

"Doğru Bilgiyi ve Ahlaki Değerleri Yaygınlaştırmalıyız"

Bu haber 20 Aralık 2017 - 20:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Okul ziyaretlerine devam eden Vali Mantı; “Çıkar ilişkilerinden dolayı yakınlık ve uzaklık zillettir. Açıklık ve dürüstlük ilkelerini korumaya devam etmeliyiz ve asla toplumu kategorize etmemeliyiz.” dedi.
Bingöl Valisi Ali Mantı 2017-2018 yılı eğitim öğretim yılı münasebetiyle planlanan okul ziyaretlerine devam etti.
Özellikle öğrenciler ve öğrenci velileri adına okul aile birliği üyeleri ile görüşmenin hedeflendiği ziyaretlere Mimar Sinan İlkokulu, Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ziyaretleri ile devam edildi.
Okullarımın hem fiziki açıdan hem de akademik başarı ve öğrenci davranışları açısından değerlendirildiği ziyaretlerde Vali Ali Mantı’ya Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Recep Tayyip Erdoğan Mahalle Muhtarı Hakkı Bucuka ve Selahaddin Eyyubi Mahalle Muhtarı Mehmet Çavlı eşlik etti.
Ziyaret kapsamında öncelikle Mimar Sinan İlkokulu ziyaret edildi. Burada Vali Mantı, derslikleri ziyaret ederek öğrenciler ile yakından ilgilendi.
İkinci olarak Şehit Astsubay Muhammed Koşan Ortaokuluna geçildi. Öğretmenler, öğrenciler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile buluşan Vali Mantı dersliklerde ve okulun farklı birimlerinde incelemelerde bulundu.
Burada da öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Mantı, öğrencilerin günlük programları, etkinlikleri ve gelişim seyirleri ile ilgili olarak okul idarecilerinden bilgi aldı.
Daha sonra okul öğretmenleri ile bir Toplantı yapan Vali Mantı şunları söyledi:
‘Kıymetli öğretmenlerimiz ve okul aile birliği üyelerimiz. Fırsat buldukça okullarımızı ziyaret edip sizlerle tanışıyoruz. Burada bulunmamızın amacı okullarımızın fiziki durumunu yakından incelemek, akademik başarılarımızı değerlendirmek ve sizlerle yüz yüze tanışmaktır. Her yerde söylüyorum her temas iz bırakır. O yüzden yüz yüze görüşmek daha faydalıdır.
Ülkemizin geleceği siz öğretmenlerimizin elinde. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Sizin yetiştirdiğiniz öğrenciler gelecekte iyi birer idareci olacak inşallah. Bizler idareciyiz yanlış verdiğimiz kararı geri alabiliriz. Ama siz öğretmelerimizin yaptığı yanlış bir kararı kimse değiştiremez. Öğrencinin zihnine verdiğiniz yanlış imaj kazındığı zaman o bir daha hiç kimse tarafından, hiçbir merci tarafından silinemez. Onun için çok önemli bir görev yapıyorsunuz; omuzlarınızda büyük bir yük var.
Maalesef son yıllarda gerek iletişim teknolojilerinin gelişmesi ve gerekse başka dış etkenlerin artması çocuklarımızda farklı davranışların gelişmesine yol açmaktadır. Bilgiye kolay ulaşılması bir avantaj sağlamalı iken güçlü çeldiriciler süreci olumsuz etkiliyor. Çocuklarımız bürolarımızda, evlerimizde ve ceplerimizde taşıdığımız teknolojik aygıtlar üzerinden yanlış ve faydasız bilgiler ile zaman geçiriyorlar. Genç nüfusun önemli bir kısmında teknoloji bağımlılığı var. Bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay ama doğru bilgiye ulaştığımız konusu problemli.
Zamanı ve yaşının gereklerini gerçekleştiren çocuklar yetiştirmeliyiz. Teknolojinin çok yönlü aldatmacalarına karşı çocuklarımızı doğru bilgi ve ahlaki değerlerle korumalıyız. Bilgiye erişimde kolaycılık ve ucuzculuk tehlikelidir. İşin içinde mutlaka alın teri olmalıdır.
Bilgi ve ona ait sonuçların yanlış beslenmeleri dolayısıyla toplumda bir de güvensizlik problemi yaşanıyor. Herkesin salt kendisi için çalıştığı pragmatik ve oportünist bir toplum olduk.
Düşünce ve inançta fedakârlık ve paylaşım gerilerde kaldı. Çıkar ilişkilerinden dolayı yakınlık ve uzaklık zillettir. Açıklık ve dürüstlük ilkelerini korumaya devam etmeliyiz ve asla toplumu kategorize etmemeliyiz.
İnsan olmak ile yaşıt olan değerlerimizi yani adalet, merhamet, fıtrat, vicdan, insaf, hukuk, hukukun üstünlüğü gibi değerleri unutmamalıyız. Maalesef bu değerleri kişiye göre uygulama hastalığı var bugün. Kolay suç isnat eden ve iftira atan bir toplum olduk. Allah’a iman eden ama Allah’a güvenmeyen maalesef başka odaklara güvenen bir şekle girdik.
Onun için özellikle siz öğretmenlerimizle birlikte değerlerimizi güncellemek ve yaygınlaştırmak durumundayız. Kişisel ve keyfi söylemlerden kamunun menfaatini ve doğru bilgiyi önceleyen örnekler geliştirmeliyiz.
Hepinize teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim’ dedi.
Son olarak Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ziyaret edildi. Vali Ali Mantı, burada da öğretmenler ve Okul Aile Birliği üyeleri ile tanıştı, okul idaresinden okulun fiziki durumu ve akademik başarıları ile ilgili bilgiler aldı.
Haber Merkezi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat