SON DAKİKA

Yardım Kömürü Hakkında Önemli Uyarı

Bu haber 19 Aralık 2017 - 19:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç Belediyesi yaptığı açıklamada maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlara dağıtılan yardım kömürünün kaloriferlerde kullanılmaması yönünde uyarıda bulundu. 
Genç Belediyesi konuyla alakalı yaptığı duyuruda şu bilgilere yer verdi:”Devlet tarafından Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’ndan ihtiyaç sahibi vatandaşlara her sene kış aylarında kömür yardımı yapılıyor. Bunu fırsata çeviren kimi vatandaşın kaloriferde yakıt olarak kullanması nedeniyle oluşan hava kirliği belediye yetkililerini harekete geçirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Genç Belediyesi, ‘mahalli çevre kurulunca belirlemiş kriterleri taşıyan kalitedeki kömür kullanmaları yasal zorunluluk arz etmektedir’ denilerek istenilen özeliklere sahip olmayan yardım kömürünün kaloriferlerde yakıt olarak kullananlar tespit edilirse haklarında yasal işlem yapılacaktır.”
Açıklamanın devamında kömürün yanı sıra bacalarda Siklon veya Sulu Filtre takmaları uyarısında da bulunarak şunları kaydetti: “Kış sezonu başlaması nedeniyle yakılan kaloriferlerin ilçemizde hava kirliliğine sebebiyet verdiği, belediyemizce bu hava kirliliğine meydan vermemek için kaloriferli tüm meskenler ile resmi kurumların kalorifer bacalarına Siklon veya Sulu Filtre takmaları, mahalli çevre kurulunca belirlemiş kriterleri taşıyan kalitedeki kömür kullanmaları yasal zorunluluk arz etmektedir. Kaloriferlerde yardım kömürü yakıt olarak kullanmak yasaktır. Zabıta Amirliğimizce yapılan denetimlerde bu uygulama uymayanlar hakkında yasal işlem yapılıp ağır para cezaları uygulanacaktır.” denildi.
Genç Gazetesi
 

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat